Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Erkek olduğunu düşünüyorum

TheNRK

Platin 3 Üye
Kaplumbağamın kuyruğu, son 2-3 ayda anormal derecede büyüdü.
Bugün sabah kalkdıktan 1saat sonra cinsel organını çıkarırken gördüm. en başta 5 dışkısının toplam büyüklüğünde çıkardı ve ben dışkı zannettim ama rengi siyahdı. Hemen içeri sokdu . 2.defa tekrar çıkardığında işaret parmağımın yarısı uzunluğunda ve serçe parmağımdan daha ince bir şekilde çıkardı. 2 saniye sonra tekrar içeri sokdu.
mailto:/forum/Konu-rayf-in-cinsiyeti-belli-oldu.html bu konuda arkadaşınki gibi şekilli birşey değildi.
mailto:/forum/Konu-kuyruk-baslangicindaki-siyah-cisim.html daha çok böyle birşeydi.
mailto:/qryp1h.jpg
mailto:/2m4vamg.jpg
Alt kabuğunda pembelik oluşmaya başladı. Ben bunun 1-2 haftadır misafirler olduğu için kuru alana çıkmamayışından dolayı olduğunu düşnüyorum.
İleri derecede akciğer enfeksiyonu belirtisiymiş ama başka akciğer enfeksiyonu belirtisi olmadığına göre sorun olmaz sanırım.

Bağa uzunluğu 8cm

Cvp: Erkek olduğunu düşünüyorum

Alican bahsettiğin duruma göre bu erkek bir kaplumbağa. Kuyruk durumu da buna işaret.
Alttaki pembelik kabuk değişiminde de olur ve resimler yeni ise ben aşırı bir pembelik görmedim.
Kaplumbağanın alt kabuk durumu sanki eskiye göre daha iyi gibi geldi.

Geri