Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Eskişehir'de Bulunan Kapluşseverlere Tavsiye

Belkiz Caliskan

Taç 2 Üye
Merhaba arkadaşlar.
Eskişehir'de Esnaf Sarayı'nın zemin katında pet shoplar var. O petshopların birinin kapısının önünde boy boy akvaryumlar var. Boyu 100 cm, eni(TAHMİNEN) 40 cm. Fiyatı 90 TL. Almanızı şiddetle tavsiye ederim. Ben 70 litre akvaryumumuzu 80 liraya almıştım.

Bir de eğer Esnaf Sarayı'na uğrarsanız, pet shoplardaki satıcıları uyarır mısınız? Ben ısıtıcı koymalarını rica ettim fakat pek dikkate alacaklarını sanmıyorum. Kaplumbağaların halleri içler acısı... Herkes uyarıda bulunursa, ısıtıcı koymak zorunda kalacaklardır.

Saygılar.

Cvp: Eskişehir'de Bulunan Kapluşseverlere Tavsiye

hiç faydası olacağını sanmam ama söylerim,adama kaplumbağaya akvaryumda bakıyorum deyince 1 cm suda yaşar akvaryuma gerek yok demişt,o kadar bilgililer :smile:

Bu pet shop kurallarında son zamanlarda bir çok değişiklik yapıldı. Kedi ve köpeklerin bulunduğu bölümler, kuş kafeslerinin düzeni yenilendi. Balıklar zaten bir çoğunda uygun yerlerde. Ancak nedense kaplumbağaların bulunduğu ortamlar hala aynı.

50 tane kaplubağa hala üst üste küçücük akvaryumdalar malesef,bazıları kapta tabi,akvaryumda olanlardada ısıtıcı yok,kayalar ve şelale filtre ile görsellik yapılmaya çalışılmış o kadar :breh:

Esnaf Sarayındakilerin bir kısmı biraz akıllanmış yine küçük ama şu yeni tip önü kısa arkası uzun akvaryumlardan alıp minik ısıtıcı koymuşlar.. Ama hala birçoğu çok daha kötü şartlarda. Bir keresinde bir adamla kavga etmiştim azıcık suda kaplumbağa ters dönmüş öyle kalmış benimki olsa tepinir ama o uğraşmış demek dönemeyince pes etmiş. adama dedim çevirir misiniz diye adam oralı olmadı o kendi döner dedi sonuç kavga. çok gerizekalı insanlar var petshop başında.yem soruyorum gidip bana petsfamily sanyu göstermeye çalışanlardan tutun kabuk sertleştirici satmaya çalışanlar vs şaka gibi

Eskiden bir tane petshop vardı tam köşede şeref petshop diye bir yer adam kabuk sertleştirici satmamıştı bana yeterli güneşlendirme yaparsan proteinli yemlerle beslersen gerek yok ona demişti önermemişti bile. O yüzden hep ordan alışveriş ederdim eskiden ama taşındı sonra yerini hala bulamadım eskişehir2in neresinde?

Geri