Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Evimizin yeni üyesi

memolik12345

Yeni Üye
Merhaba, öncelikle bu benim sitedeki ilk konum yanlış yerde açtıysam özür dilerim.
Dayımlar dün akşam bir erkek muhabbet kuşu almışlar, eve getirdiklerinde çok korkak davranıyordu. Ama sonradan elimize alınca sakinleşmeye başladı.
İnterentten yaprığım araştırmalar sonucu daha alışma sürecinde olduğu için kortuğunu anladım.
Ama şu ana kadar nerdeyse hiç yemek yediğini görmedim acaba bir sorun mu var?

Yorumlarınız için şimdiden teşşekkürler.

Bu da yeni arkadaşımın resmi
mailto:/2uiuc9c.jpg

Öncelikle foruma hoş geldin ve hayırlı olsun. İlk başta yabancı ortama girdiği için bocalama olabilir. Zamanla alışır.

Kafes ufak en az iki katı bir kafes alman gerekli. Bunun yanında yemlik var ama bir tane daha iyi olur. Yeşillik koymak için yemliğe benzer ince uzun kafese takılan zamazingodan alacaksın. Bir tane mürekkep balığı kemiği (açıkta satılan olmasın) bir tane sprey vitamin bu tüyleri için. Bir tanede suluğun içine damlatılandan. Bu arada suluk var mı kafeste görmedim.

Yoğun ilgi lazım bir şeyler öğreteyim dersen ayna alma. Hayvan aynaya sardırır. Hayvanın gaga üstü yani burun deliklerinin olduğu kısım pembe bu dişi olduğunu gösterir. Dişiler erkeklere nazaran biraz daha ürkek yapıdadırlar. Bu ve tek olması sebebiyle iştahsız durumlar görülebilir. Bunlar sosyal hayvan çoklu kafesten alınıp tanımadığı yere geldi. Şimdilik ayak altı bir yerde durmasın hayvan. Zamanla yerine ve size alışınca sorun çözülür. Yaşça da ufak.

Cvp: Evimizin yeni üyesi

Öncelikkle yorumunuz için teşekkür ederim.Kafesi en kısa zamanda genişletmeyi planlıyorum,sprey vitamin demişşisniz tüyler için şu anda tüyleri yavaş yavaş dökülüyor sanırım bu normal bir şey tam olarak bilmiyorum bu arada şu an elime alışmış duurmda kafese elimi soktuğumda elime atlıyor ama dışarı çıkardığımda ona adını soyluyorum oda agzını açıp kapatıyor bu neden olablir bunu merak ediyorum.

Bu arada bir de okuduğum yorumlara göre sahipleri kafesin yanına yaklşınca kuş kafese tırmanmaya başlıyomruş benim kuşum hiç harekte etmiyor neden olablir gerçekten çok harektesiz.

Kuş daha evde çok yeni, hemen alişmasini beklemeyin
Bir kuş sahiplendiyseniz de evlat gibi ilgi göstermeniz gerekir,, kaplumbaga gibi falan degil,,
Kuşlar sosyal hayvanlar ve yalniz kalmamalari gerekir
Sürekli ilgilenebilecek misiniz?
Kafesin içine parmaginizi uzatip gögsüne hafifçe dokunursaniz parmaginiza çikar bu şekilde onunla konuşup sohbet edin ve ayni şekilde avcunuzda yem yedirin size bu sayede alişacak
Asla avuçlamayin korkar kuşlar,
Bir de misafir vs geldiginde çoculuktan çocuktan mümkün oldugunca uzak tutun hatta saklayin
Yabancilar zarar verebilir ki zaten kuş korkar

Mutlu bir ömrü olur inşallah kuşlar kiymeti bilinmesi gereken güzel canlilar

Anladım teşekkürler yani şu an daha alışma sürecinde olduğu için boyle yapıyor.

Geri