Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

isiticiyi oynatiyo

amazingvoltaa

As 5 Üye
hocam isiticiyi oynatip duruyo yeter ben her saniye bunu mu duzeltecegim yamultuyor hep altina girip isiticiyi falan isiriyor her saniye duzeltemem ben bunu

Şu an su derinliği kaç cm? Isıtıcı akvaryum tabanından ne kadar yukarıda?

Ekli dosyalar

• 16937690140577853002760768278425.jpg
    16937690140577853002760768278425.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 12
Birkaç cm yukarı alın ama suyun yarısını geçmesin. Yani hayvanın sırtı üstünde sürtünemeyeceği kadar.

Hayvan sürtünüyorsa kabuğu kaşınıyordur. Hayvana mopani yada mango kökü lazım. Altına girip kaşınacak.

Akvaryumun eni ve boyu kaç cm?

Birkaç cm yukarı alın ama suyun yarısını geçmesin. Yani hayvanın sırtı üstünde sürtünemeyeceği kadar.

Hayvan sürtünüyorsa kabuğu kaşınıyordur. Hayvana mopani yada mango kökü lazım. Altına girip kaşınacak.

Akvaryumun eni ve boyu kaç cm?
akvaryum kucuk hocam bilmiyorum

Ekli dosyalar

• 16937747802693046198930767338084.jpg
    16937747802693046198930767338084.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 18
O zaman kök sığmaz.

Yapacak birşey yok akvaryum büyütülecek. En az 35 cm boy olmalı. Hayvanın altına girecek alan yok.

Şu yapılabilir. Hayvan izin verirse su tabanında sırtını kaşıyın. İzin verirse twerk dediğimiz kıç sallama hareketi yapar. Yalnız baskı uygulamayın. Hayvan nefes almak için yüzeye çıkabilsin. İstemezse kaçar o zaman yapmayın.

Yapacak birşey yok akvaryum büyütülecek. En az 35 cm boy olmalı. Hayvanın altına girecek alan yok.

Şu yapılabilir. Hayvan izin verirse su tabanında sırtını kaşıyın. İzin verirse twerk dediğimiz kıç sallama hareketi yapar. Yalnız baskı uygulamayın. Hayvan nefes almak için yüzeye çıkabilsin. İstemezse kaçar o zaman yapmayın.
akvaryum alma imkanim suan yok zaten cok borca girdim denerim bi dediginiz seyi

Tabanda parmagimla kasiyorum oksuyomus gibi yani
ama tepki vermiyor yani korkuyor mu bilmiyorum

Kabuk kaşıntı yapar hayvanda bir yerlere sürtünme ihtiyacı hisseder.

Kuru alanda ısıdan derisi kuruduğu için gerilip o da kaşındırır.

Deri değişimi zamanları yaparlar daha çok. Göz kapakları üstü deriler kolay atılmaz.

Deri değişimi zamanları yaparlar daha çok. Göz kapakları üstü deriler kolay atılmaz.
lav kayasi vardi ilk zamanlarda hep surtunuyodu ama tabi kaldirdik bakteri barindirdigi icin

surekli tirnaklariyla kendine birseyler yapiyor cem bey nasil yardim edebilirim ben uzuluyorum gercekten kuru alandayken falan kasisam kabugunu

Kuru alanda kaçmazsa kaşımayı deneyebilirsiniz.

Ayak ile kaşınması kuruyan deriden kaynaklı deri soyulması varsa ve yapabilirseniz ıslatılmış kulak pamuğunu yavaşça sürtebilirsiniz.

Gözlerine tepeden içme suyu damlatabilirsiniz.

Geri