Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fatmagül'ün Adına-Anısına..

TsigalkoS

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Dün kız arkadaşımın ailesinin baktığı 13-15 yaşlarındaki kaplumbağayı kaybettik. Bugün onu gömdük başına da bir tane fidan diktik. Aslında Fatmagülü canlıyken hiç görmemiştim ama beni çok etkiledi ölümü. Önce emin olamadık ama daha sonra pet shoptan birine götürdüğümüzde öldüğünü söyledi. Sonra siteden arastırdıgımda öldüğüne emin olduk.(gözleri açık yan ve ters cevirdiğimzfe kolları ve basını tutmuyor 2 gündür o haldeymiş) aslında kabullenemedim bi süre ya canlıysa diyekorktum ama ne yazıkki öldüğünü anladık. Fatmagülle aslonda bir bağım yoktu sadece benim akvaryumuma getirmeyi düşünmüştük bende 2 tane 2-3 yaşlarında kaplumbağ var onların yanına ama olmadı. Sürwkli aklıma geliyor kız arkadaşım bile abarttıgımı düşünüyor ama çok üzülüyorum acaba benim kaplımbağalarımada bişey olursa ne yapacağım bilmiyorum. Sürekli aklımda Fatmagül var. Böyle bi durum yaşamış arkadaşlar var mı acaba aranızda yardımcı olabilecek ? Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşının başı sağolsun. Tabi o kadar ilgilenip baktığın hayvan öldüğünde üzüntü duyuluyor hele ki hayvan senelerce bakılmışsa ailenin bir ferdi gibi oluyor bu da daha fazla etkiliyor.

Her ne kadar hayvanın yaşam süresi bakım kalitesine bağlı olsa da tümör veya parazit gibi durumlar ve genetik problemler süreyi kısaltabilir. Elektrik çarpmasından hastalıklara kadar yolu var. Ve verilen gıdaların payı da önemli.

Teşekkür ederim. Hayatın kuralı bu tabiki bunun farkındayım ama ürkütüyor açıkcası kaybetmek. Gömmek bile istememiştim aslında hayvanı. Biliyorum saçma bi düşünce ama üzülüyor insan. Tekrar teşekkür ederim.

Geri