Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

fazla silis kumu olan var mI?

asi kız

Bordo Bereli
ankarada olupda fazla silis kumu olan varmı varsa kargo ile gönderebilecek varmı?

Cvp: fazla silis kumu olan var mI?

asiye fazla kum temin edebileceğini sanmıyorum. çünkü kum miktarı dip çekiminde falan azaldığı için herkes yedek saklar. Hem kargo masrafı falanda olacak.

ya kargo parasını ben ödeyecem gerisini bilemem tabi saklamış olabilirler :)

Arkadaşlar merhaba. Ben yeni bir konu açmak istiyorum fakat nasıl yapacağımı bulamadım. Sevgili admin arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim.

İlgili konuyu tıklatıp sağ üst köşedeki yeni konu butonuna basacaksın.

Cem arkadaşım inan ki ne sağ üstte ne de altta yeni konu yazısı göremedim. Ben de burada sorayım bari sorumu. İlk resimde ki kum silis kumumu acaba? Bu kum epey zamandır bende ve ilk yıkadığımda epeyce tozluydu. Dün de bu siyah olanı aldım, satıcı siyah silis kumu dedi. Ama ben akşam internette araştırdığım kadarıyla bu kuma quartz kum deniliyormuş. Hangi kumu kullansam kaplumbağalarıma bilemedim. Bir de sizlere danışayım dedim.

Eralka78' Alıntı:
Cem arkadaşım inan ki ne sağ üstte ne de altta yeni konu yazısı göremedim. Ben de burada sorayım bari sorumu. İlk resimde ki kum silis kumumu acaba? Bu kum epey zamandır bende ve ilk yıkadığımda epeyce tozluydu. Dün de bu siyah olanı aldım, satıcı siyah silis kumu dedi. Ama ben akşam internette araştırdığım kadarıyla bu kuma quartz kum deniliyormuş. Hangi kumu kullansam kaplumbağalarıma bilemedim. Bir de sizlere danışayım dedim.

Resimlerim de yüklenmemiş. Arkadaşlar benim hesabımda bir problem mi var anlamadım :(

Taban malzemeleri konusuna girdiğinde sağ taraftaki yeşil buton konu açar.

Silis kum siyah olmaz genelde sarıya çalar, beyazı da vardır.

Elindeki kum quartz ise o olmaz keskin noktaları vardır bu yemeye kalktığında hayvanın sindirim ve boşaltım sistemini yaralar. Silis yuvarlak yapıya sahiptir ve uygun olan budur.

Eğer hayvan res değil çizgili ise dere kumu kullanılır.

Resim yüklemede www.hizliresim.com sitesini kullanabilirsin.

Alacağın silis kum bu 0.7 mm kalınlıkta olması gereken ölçüdür.
mailto:/Product/vitasand-dogal-silis-akvaryum-kumu-800-gr-0-7-mm-/JPM013104
Biz bu siteden alıyoruz. Vitasand marka ise piyasaya nazaran daha sterildir ama bunu da yıkıyoruz. Tozlaşma bu kumda da var.

Eralka78' Alıntı:

Eralka78' Alıntı:

Resimlerim de yüklenmemiş. Arkadaşlar benim hesabımda bir problem mi var anlamadım :(

Örneğin;şikayetler başlığı altında yeni konu açmak için önce şikayetler başlığı tıklanmalı.Tıkladıktan sonra açılan yeni sayfada yeni konu butonu ekteki gibi sağ üst köşededir.

mailto:/V6JPyv.png

mailto:/vRBXo4.png

Vitasand 0.7 mm Silis Kumu

Akvaryum büyüklüğüne ve istenilen kum yüksekliğine göre 25 kg'lık çuvallar da tercih edilebilir.

Geri