Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Filtre Ekipman Akvaryum için yardımlarınıza ihtiyacım var

yigitira

Yeni Üye
Selamlar,

Arkadaşlar  2 adet Su kaplumbağım var . Yeni akvaryum yaptırmak istiyorum fakat aklıma takılan şeyler var sorularmı cevaplarsanız çok sevinirim.

İlk olarak uygun alanım 70cm uzunlık 39 cm genişlik 40 cm yükseklik şeklinde.Buna göre cam kestirip akvaryum yaptırmak istiyorum dikkat etmem gerekenler nelerdir?

Sanırım yukarıdaki ölçülerle kuru alan harici su litresi 80-100 L arasında olacak bana uygun bir filtre önerebilirmisiniz ?

Ve başka gerekli ekipmanlar nelerdir neleri tavsiye edersiniz. Cevaplar için herkeze teşekkürler.

Cvp: Filtre Ekipman Akvaryum için yardımlarınıza ihtiyacım var

Sobo 808c olabilir ama aklıma şuan başka birşey gelmedi yine başkalarının görüşlerinide alın.

Ömürlük düşünüyorsan bu ölçüler uygun değil. Hayvanların kabuk boyu nedir?

Cvp: Filtre Ekipman Akvaryum için yardımlarınıza ihtiyacım var

Ben 100x30x40h yi 7 ay kullanabildim. Tetra ex 800 plus dış filtrem, tetra 200w ısıtıcım, exo terra M kuru alanım ve altına aldığım mdf mobilyası boş masraflar oldu. Eğer sizde ara geçişli bir akvaryum alacaksanız (tabi bunun için kaplumbağaların 5-6cm kabuk boyu olması gerekir ki 12-13cme kadar büyüyebilsinler.) iç filtre hariç her şeyi en ucuzundan kullanın. İç filtrem boşa çıkmadı ve hâlâ kullanıyorum.

Geri