Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Filtre konusunda yardım

aLyssa00

Platin 5 Üye
Bayram sonu bir filtre almak istiyorum akvaryumum su an için küçük ama kaplumbagalar küçük olduğu için idare ediyor. Akvaryumum 35x30x20 ne kadarlk bi filtre yeterli olur ve hangi filtreyi seçmeliyim sizce ?

Cvp: Filtre konusunda yardım

Kaç litre alıyor akvaryumunuz? Marka olarak Atman öneririm,iç filtre yeterli olur şimdilik.

Hiç hesaplamadım kaç litre aldıgını malesef

Akvaryumunuz yaklaşık 18-20 litre su alıyor. (35*30*20=21000cm^3 yani 21litre) Siz bunun yarısını kullansanız 10 litre eder. Akvaryumdaki suyu saatte 4-6 kere devir daim edebilecek her filtre işinizi görecektir. Yani debisi 100l/h ve civarı olan her filtreyi kullanabilirsiniz. Ancak genel olarak en küçükleri dahi 250l/h civari kapasitede. Fiyatları 10-40TL arası mevcut.

Akvaryumunuz zaten küçük, ben iç filtre yerince şelale filtre öneririm. 6 aydır kullanıyorum ve suyu hiç tamamen değiştirmeme gerek kalmadı. Sizin akvaryumunuza dolphin c-100 şelale filtreyi önerebilirim. Su sesini de (yukarıdan akacağı için) basit bir vantuz ve sünger yardımıyla kesebilirsiniz.

Aldığı litreye göre bir filtre önerebiliriz.

Edit:eminemre gereken cevabı vermiş.

Yardımlarınız için teşekkr ederimmm :) haftada bir tamamen su değiştiriyorum çok sinir bozucu bi durum filtre şart :) Önerdiğiniz filtrenin fiyatı ne kadar peki?

Atman filtreler 15 TL den başlıyor,sizin akvaryumunuzada 15 TL lik yeter büyük ihtimalle.

Yardımlarınız için teşekkür ederimmm

Eğer 24 saat çalışır bir filtreye sahip olursanız haftada bir sadece %10 su eklemeniz yeterli olacaktır. Furkan'ın dediği gibi o kapasitede iç ve şelale filtreler maksimum 20TL civarında.

Bayramdan gelen paralarda kaplumbagalara bi güzellik yapcam demekki o zman :)

akvaryumun küçük onun için saat başı 300-400litre devir yapan filtre alsan yeterli bence

Geri