Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Filtre seçimi

calcifer

Yeni Üye
Merhaba , akvaryumum 35/50/15 ebatında. Ne kadarlık bi filtre yeterli olur. 1 tane au kaplumbağam var. Daha önceden sunsun hj 111b diye bi marka kullanıyordum. Bu filtreyi taktıktan 1 ay sonra 7 yıldır baktıgım kaplumbagamın birini kaybettim direk filtreyle alakalı mı bilmiyorum ama akvaryumda değişen tek sey o oldugu için cıkarttım. Diğerine de zarar gelmesin diye. Ne önerirsiniz

RE: Filtre

15 cm akvaryumun boyu ise o az. 50-60 litrelik normal bir akvaryum al. 15 cm için uygun filtre bulamazsın. Isıtıcı, kuru alan ve kuru alan için ısıtıcı lamba var mı?

Bu arada hayvanın kabuk boyu kaç cm? Büyükse direk ömürlük akvaryuma geçmek lazım.

En 35 boy 50 yükseklik 15 cm. Şimdiki kaplumbagam küçük6 cm kadar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu paludaryum, bu tarz hayvanlar için kullanılsa da aslında uygun değil. Kaplumbağalar su içinde balık gibidir. Boyca uzunluk yüzerek gelişimini sağlarken derinlik akciğer gelişimini dolayısıyla nefes tutabilme kapasitesini artırır.

Bu paludaryumun yüksekliği, kaçış boşluğunu göz önüne aldığında sığ bir su alanı sağlar. Buna ne filtre (sadece minyatür filtre olur ki o da hiçbir işe yaramaz.) ne de su ısıtıcı olur. Hava ile temas etse bir anda ısınacağı için camın tavı bozulup patlar. Dolayısıyla derinlik önemlidir.

Ara geçişli akvaryum ile başlar en son ömürlük akvaryuma geçeriz. Bu ara geçişli olanlar ne kadar büyük olursa o kadar geç değiştirirsin.

30 litre ile başlayabilir yada 50-60 litreliği doğrudan alabilirsin. 30'luk olan bir sene kadar gider 50-60'lık 2 sene kadar. Bu hayvanın büyümesine bağlıdır. Bazı arkadaşlar doğrudan 100 litre ile başlıyor tabi onlarda birden fazla hayvan var.

Ekipmanlar için evvela akvaryumu belirle ona göre uygun güçte seçersin.

Su 28; kuru alan 32 derece olmalı. Hayvan üşümemeli. Bu duruma göre kuru alan, ısıtıcı, ısıtma lambası öncelikli elzem ekipmanlar. Arkasından filtre gelir.

Bu konuyu da incelemen iyi olur. Detaylı bilgi mevcut.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence filtreyle alakalı değildir eğer emin olamıyorsan köşe filtre yapımı videoları var o tarz bir akvaryum için en uygun ve iyi filtre seçeneği o olur bence . Sadece uygun bir sünger alıp köşeyi kapatıyorsun içinden dışa doğru suyu gönderiyorsun sendeki iç filtrenin kafa motoru iş görür . İstersen içine seramik vs. doldurabilsin biyolojik filtrasyonu iyi olur bir düşün bence . O akvaryum biraz sıradışı filtre çözümleri az :)

Geri