Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

filtre sorunu ?

06almira08

Bronz 3 Üye
Ben şimdi kaplumbağalarımı akvaryuma aldım filtrelerini de çalıştırdım. Ama küçük olduklarından dolayı sanki filtrenin püskürttüğü suya karşı koyamıyorlar gibi.Kuru alana çıkıp duruyorlar. Bir de daha yeni aldım ekipmanlarını yüzden olabilirmi yadırgamaları ,kuru alana çıkmaları ?

Filtrenin püskürttüğü yeri cama doğru çevirin.Bazı kaplumbağlar akıntıdan rahatsız olabiliyor.
Su sıcaklığı yeterli olunca ve alıştıklarında normal davranışlarına döneceklerdir.

Teşekkürler. Filtreyi hemen düzeltiyorum. İnşallah düzelirler. :)

1-)Püskürten Tarafı Cama doğru çevirin
Önlem İçin ;
1-)Filtrenin yanına yüksekçe bir taş koymayınız.
Filtre kırıla bilir ve camları kaplumbagalarınızın canını yaka bilir

şöyle birşey tavsiye edim bende size içeri hava üflemiyorsa filitreniz fazla akıntı yapmaz ve filitreniniz kuru alandaki rampanın arkasına tutturun

wifiwifigreed' Alıntı:
1-)Püskürten Tarafı Cama doğru çevirin
Önlem İçin ;
1-)Filtrenin yanına yüksekçe bir taş koymayınız.
Filtre kırıla bilir ve camları kaplumbagalarınızın canını yaka bilir

Filtreler plastik oluyor.Camla ne alaka acaba?

Bende anlamadım ama bence öyle kalsın biraz yüzmeye çalışır. :)

benim kaplumbağalar bilerek onun ününe bırakıyorlar kendilerini oynuyorlar :D hoşlarına gidiyor :D

Teşekkür ederim :) Önce cama doğru çevirmiştim ama babam tekrar eski haline getirmiş :) Şimdi galiba alıştılar. önüne geçiyorlar uçuşup duruyorlar :D

Geri