Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

El yapımı dış filtre

Can Göçer

Platin 4 Üye
Elimde 3 watt saatte 300 litre çeviren küçük bi iç filtre var el yapımı bir dış filtre yapmayı planlıyorum dış filtre için kullanacağım kab yarım veya bir litre şeklinde olacak sizde filtre yetersiz mi kalır yoksa işe yarar mı?

Elimde 3 watt saatte 300 litre çeviren küçük bi iç filtre var el yapımı bir dış filtre yapmayı planlıyorum dış filtre için kullanacağım kab yarım veya bir litre şeklinde olacak sizde filtre yetersiz mi kalır yoksa işe yarar mı?
O akvaryuma dış filtre olmaz. Çünkü su miktarı az. Dış filtre emiş borusu suyu ememez.

Son düzenleme:
3W Olmaz en az 10W iş görür diye düşünüyorum.

Filtrenin gücü düşük suyu çeviremez. Normal haliyle bile kendine yetmiyor.

Daha güçlü bir iç filtre alabilirsiniz 6W 600lt uygun olur filtreyi hiç kapatmadan sadece süngerle kullanın.

Daha güçlü bir iç filtre alabilirsiniz 6W 600lt uygun olur filtreyi hiç kapatmadan sadece süngerle kullanın.
Arkadaşlar zaten şuan akvaryumda güçlü bir iç filtrem var ben eski mini filtrem ile minik Max pet şişe boyutu kadar bi dış filtre yapmayı düşünüyorum internette araştırıp video izledim yapılıyordu

Burada da turşu bidonu ile yapan arkadaşlar var. Dalga motoru ile yapmışlardı. Ama 3 watt motorla bu olmaz. Filtre malzemeleri elyaf konacak ona göre çekim yapabilmeli.

Geri