Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Filtreyi nasıl koymalıyım

gocaman

Bronz 4 Üye
Akvaryumun düzenini değiştirdim biraz kuru alanım kırıldı baştan yaptım ve motor aldım temizliyor suyu çok güzel ama :( motoru ne tarafa koymalıyım eğer boylamasına olursa çok güzel temizliyor ama hayvanları sürekli itiyor diğer tarafa

Enlemesine Koyarsam pislikler kalıyor diğer tarafta :(

mailto:/i/yeniik.jpg/

Edit tubidik: Başlıkta içeriği açıklayıyıcı nitelikte olmalıdır.

RE: Yardım edebilrmisiniz :(

Kuru alanda rampa yok gibi gördüm sanki. Çıkabiliyorlar mı ufaklıklar? Aslında biraz alışmalarını beklesen onlar hava gelen yerin altından üstünden vs. yüzmesini öğreniyorlar. Ama benim miniğin akvaryumunda yine de rahat olması için enlemesine dediğin şekilde koydum filtreyi. Biraz ortalı koyarsan o şekilde de temizler bence. Hatta benimki en köşede yine de temizliyor.
Kuru alanı arka köşeye koymuşsun ya ısınma lambasını nereye koyacaksın.
Bir de kuru alanı sabitlemek için gerçekten çok uğraşıyordum ben de bir zamanlar. Akvaryum silikonu kulanırsan kuru alan o kadar basit birşeymiş ki diyorsun. 2 cam kestir birini düz birini de ona bitişik rampa şeklinde yapıştır üzerine de halıkaydırmaz yapıştır. Hepsi bu kadar hiç sorun çıkartmaz sana.

çok rahat çıkıyorlar bilerek bu tarz yaptım ters v gibi :) teşşekür ederim :) cam kestirme olayına bi tatil zamanı bakabilirm :( güzel teknikmiş teşşekürler

Rahat çıkıp iniyorlarsa çok iyi. Isınma lambası da kullanın mutlaka ve filtreyi bence de enlemesine koyun akvaryuma.

Akvaryumun kapağını kullanırsanız çok daha iyi olcaktır özellikle geceleri:)

Geri