Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fiziksel gariplik

dreamboatcap

Yeni Üye
Anlayamadığım bir fiziksel garipliği var kaplumbağamın. Şöyle ki sağ ön bacağı sanki yukarı doğru büyüyor gibi geliyor bana. Çünkü yüzerken bacağını hiç alta doğru sallayamıyor. Karada o bacağının üstünde hiç durmuyor. Sanki bacağı bir anlamda ters dönüyor. Alttaki fotoda sağ ön bacağının üstünde ayakta duramadığını görebilirsiniz. Bu bir hastalık mıdır? Hastalıksa önlem almam gerekir mi? Hastalık değil de anormal bi durumsa nasıl düzeltilebilir? Suyun dışına çıkarıp o bacağını normal duruma getireyim diye çok hafifçe bacağını çektim ama parmağımı ısırdı :)

Yüzmeye çalıştığında sağ bacağının dengesini bozduğunu düşünüyorum çünkü hiç alakasız yerlere gidiyor.

FzGvVue.jpg

Cvp: Fiziksel gariplik

Garip :S Anlayamadım bende. Umarım En kısa sürede geçer sorunu :(

Bana pek kötü bir durum gibi gelmedi. Sizinki ne zamandır böyle bilmiyorum ama nadiren de olsa benim kaplumbağalarım da bir bacağını yüzerken veya yürürken kullanmadıkları oluyor. Ama genelde dört bacağını da normal eşit şekilde kullanıyorlar :)

emronyus' Alıntı:
Bana pek kötü bir durum gibi gelmedi. Sizinki ne zamandır böyle bilmiyorum ama nadiren de olsa benim kaplumbağalarım da bir bacağını yüzerken veya yürürken kullanmadıkları oluyor. Ama genelde dört bacağını da normal eşit şekilde kullanıyorlar :)

bana da kötü bi durum gibi gelmedi ama yinede siz bi veterinere danışın

Akvaryumdan dışarıya alın bakalım kuru yerde nasıl yürüyecek böyle afallaya afallayamı yürüyor bakın.

Geri