Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

flitre seçımı

cemil-1901

Bronz 4 Üye
Bugün fılıtre aldım atmanın AT-600F modelı yaklasık 10 lıtre su war akvaryumun ıcınde. Bu fılıtreyı kullanmamda bı sakınca var mı fılıtreden cıkan suyu cama verdım yanı cama carpıyor su. Kaplumbaglara bı zararı olur mu ?

Bıde bugun farkettım kaplumbagalar suda yuzerken agızlarını ufak ufak acıp kapatıyorlar karınları acıktıgından mı boyle yapıyolar yoksa bı raahatsızlıkları olablır mı ?

Merhaba, su çıkışını cama doğru vermen akıntıyı yumuşattığı için daha iyi olmuş. Filtre hakkında bi fikrim yok ama debisini yazarsan belki bi yorum yapabilirim.

Kaplumbağaların bunu yemek yiyorken yapıyorsa yutmaya çalışıyodur yok normal bi zamanda yapıyorsa korkulacak birşey yok. Sanırım içgüdüsel, bendekiler yüzeye yakınken ağızlarından hava çıkarıp suyun üzerine baloncuk yapıyorlar bu sırada çok kısık kurbağa sesi gibi garip bi seste geliyor sudan. Bütün gün otur izle sıkılmazsın:D

Cvp: flitre seçımı

Atman AT-600F iç filitrem var.Bu filitreyı kac litreye kadar kullanabilirim?

Cvp: flitre seçımı

50-60 litreye kadar iyi bir filtrasyon yapacaktır.

Geri