Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Geri döndük :D

aycajd

Gümüş 3 Üye
Merhaba arkadaşlar baktım da bayadır konu açmamışım :D
Bir dönem daha bitti ve ben teşekkür aldım bu benim ilk teşekkürüm ve morelim çok bozuk
:59: :59: :59: babam 15 tatilde akvaryum alacağım demişti teşekkür aldığım için sene sonuna erteledi :59: kısacası kapluşlarım ve ben mağduruz :rolleyes: bir kaç sorum olacak kaplumbağalarım eskiden çok hızlı büyürdü şimdi büyümeleri yavaşladı normal bir şey mi? birde 5 aydır benimleler ve kabuk boyları 7.5 cm sizce yeterince büyümüşler mi? haftada bir defa akvaryuma yaklaşık iki kaplumbağamın kabuklarının alanı kadar marul atıyorum fazla mı ? vitamin ve devit 3 kullanmama ragmen kabuklarında beyazlaşma var kabuk değiştirdikleri için mi? ve hala çok korkaklar inanın fotoğrafları yem uzatarak çektim yoksa hayatta kafalarını suyun üstüne çıkarmıyorlar :( işte resimler
mailto:/albums/k528/aycajd/CIMG3539.jpg
bu jack (adını değiştirdim eskiden mercimekti ) gördüğünüz gibi kabuğunda beyazlıklar ve rengi koyu eskiden daha açıktı sizce sebebi ney hasta mı?
mailto:/albums/k528/aycajd/CIMG3536.jpg
bu da angelica(eski adı nohut) onunda kabuğunda beyazlıklar var ama rengi eskisi gibi
mailto:/albums/k528/aycajd/CIMG3533.jpg
mailto:/albums/k528/aycajd/CIMG3531.jpg
mailto:/albums/k528/aycajd/CIMG3524.jpg
mailto:/albums/k528/aycajd/CIMG3523.jpg
mailto:/albums/k528/aycajd/CIMG3520.jpg
mailto:/albums/k528/aycajd/CIMG3519.jpg
mailto:/albums/k528/aycajd/CIMG3517.jpg
mailto:/albums/k528/aycajd/CIMG3515.jpg
mailto:/albums/k528/aycajd/CIMG3514.jpg
bunlarda bir kaç kare

Cvp: Geri döndük :D

akvaryumunuz güzel fakat ısıtıcı dik dursun ve o siyah kısım dışarıda dursun elektrik kaçağı oldu takdirde siz fark etmezsiniz suya elinizi sokarsınız çarpılırsınız güzel olmuş akvaryum

siyah kısım dışarıda durduğunda nasıl fark edebilirim ki?

fark etmenize gerek yok siyah kısım dışarıda durursa kaçak olursa size zarar vermez ve patlama olmaz

Eğer ısıtıcınızın kutusunda su altında kullanılabilir diyorsa kullanabilirsiniz sıkıntı olmaz. Ancak kablosunun yırtılması lazım elektrik kaçağı için.

Ayça Hanım, kaplumbağalarınız maşallah çok sağlıklılar ve epey de büyümüşler. Verdiğiniz ölçüler gayet normal. Benim kaplumbağalarım da 9 ay oldu alalı 7cm civarındalar.

Bu arada marulu daha da fazla verebilirsiniz. İshal yapmadığı sürece ki ben daha yaptığını görmedim sıkıntı olmaz. 2-3 günde bir 1 yaprak marul atabilirsiniz. Onlar için sağlıklıdır :)

hmm sağlıklı olmalarına sevindim marulu gerçekten çok seviyorlar hart hart ısırıp yiyorlar artık bol bol veririm

emin bey beyazlıklar normal mi?

Evet kaplumbağanız büyüdüğü için gelişen kabuk esniyor ve arasına hava ve su girince böyle şeffafımsı bir leke çıkıyor :)

Umarım Ömür Boyu Sizinle Kalırlar...:)

Ayça hanım ısıtıcınızın markası RS mi ? Öyle gibi duruyor buradan ?

ecemkoten' Alıntı:
Ayça hanım ısıtıcınızın markası RS mi ? Öyle gibi duruyor buradan ?

evet Ecem hanım pek iyi bir marka olmadığını biliyorum ama bunu buldum Orduda .

Oğuz bey teşekkür ederim umarım hep benimle olurlar Emre bey çok sevindim sağlıklı olmaşarına

Ayça hanım iyi bir marka olmadığını nereden duydunuz ? Lütfen bunu size söyleyen kişiye hiçbirşey bilmediğini belirtin.
RS Electronical ısıtıcıların en kullanışlıları ve en dayanıklıları arasındadır.
RS marka ısıtıcıyı istediğiniz kadar derin suya sokabilir ve istediğiniz şekilde (çapraz,düz,yan) koyabilirsiniz.
Yani ısıtıcınız şuanda gayet doğru bir şekilde duruyor.

rs ısıtıcısını balık ve kaplumbağa akvaryumlarında kullanıyorum çok memnunum bende ısıtıcınızın rs olması düz yatay hertürlü kullanıma dayanacak şekildedir ecem hanım dediği gibi

Bana tropikal balık besleyen bir arkadaşım söylemişti ama çok sevindim bu işe :D Zaten çok memnunum ısıtıcımdan hiç sorun çıkarmadı bana :)

Geri