Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gözleri kapalı ve durgun

Battal

Yeni Üye
Hepinize merhaba . Ben hayvanları çok seviyorum hele hele sahibi olmayan hayvanları. Ben bugün gittim kaplumbağa aldım . Evimizde tadilat var o yüzden akvaryuma koyamıyorum bi tane küçük kaplumbağa için aldım . Gelirken arkadaşım 10 Cmden felan elini ısırdı suya düştü. O yüzdenmi bilmiyorum ama kaplumbağımın teki seslere felan yanıt vermıyo gözleri kapalı duruyo . Napmalıyım hasta felanmı yardım için şimdiden teşekkürler . Bu arada çok fazla kıpırdamıyor . Bide yem ne zaman atayım adam söylemedi aç olduklarını nasıl anlarım

Cvp: Kaplumbağalarım Hakkında Soru

hayvanlar küçükolduğuna göre sabah ve akşam yem olarak ne aldın ? su ısıtıcısı var mı havalar soğuk hayvana soğuk suda bakıyorsan şifayı kapmış olabilir. evin sağlam bir yerinde akvaryum ve ekipmanı koyup devreye sok olmadı üstünü bir şeyle kaparsın. suyu ısınınca durumuna bakalım. kendine gelecek mi. hayvan soğuğa bağlı olarak metabolizmayı durdurmuşsa gereksiz ilaç vermeyelim. ama vitamin damla alıp hayvanın başını dik tutup ağız çevresine sür. petshoplardan veya internetten alacaksın. 1. sera reptilin vitamin; 2. olarak tercihimiz jbl aqua vitamin.

Daha tadılat oldugundan ekipmanlarım gelmedi depoda duruyor yemin markası. Sanyu su sıcaklıgı orta derece diğeri iyi gene kafa felan sallıyor bakıyor boş boş . Aç değiller heralde yem attım. Şuan yürüyo teki . Ama öbürü kolları açık gözlerin çeyrek açık kapatıyor açıyor öyle yani. Bu arada petshoptan aldım.

sanyu kalitesizdir. sera raffy P al. içindeki kırmızılar mineral yemdir. vitamin takviyesi olur. derin bir kap bulursan veya leğen akvaryuma geçene kadar ısıtıcı ile suyu ısıtırsan. hayvanın kurtulma imkanı var.

Isıtıcım yokki bütün mağzemeler depodada ısıtıcım bozuk . 10 gün yaşarlarmı ?

hasta gibi duranın hastalığı ilerleyebilir. hayvanlar büyük olsa bir derece. kaloriferler yanıyor ise ele ayağa bulaşmayacak şekilde altına kabı koy. hiç yoktan iyidir.

cem' Alıntı:
hasta gibi duranın hastalığı ilerleyebilir. hayvanlar büyük olsa bir derece. kaloriferler yanıyor ise ele ayağa bulaşmayacak şekilde altına kabı koy. hiç yoktan iyidir.

Uyuyor olabilirmi ?

Cvp: Gözleri kapalı ve durgun

hayvan soğuk ortamda enerjisini korumak için metabolizmayı durdurmuş. ısı işini bir an önce hallet. raffy P almayı unutma. sanyuyu yiyemezler kalitesiz olması dışında sert yemdir.

Peki başka ne yedirebilirim ? Bu arada üstüne direk lamba var o ıstır birazcık ?

Bu arada suyun içindede değiller şuan uyuyorlar herlade

lambada ısı veriyorsa olur. kuru yerde iseler lamba ısıtır. hayvanlara vereceğin evde bulunan tek şey yumurta haşlayıp vermek yiyecekleri kesin değil ama bir dene yarın yemi alırsın. başka vereceğin hiç bir şey uygun olmaz. küçük bir parça kuru alana koy sarı beyaz karışık artık yerlerse.

Bi konuda gördüm oraya alışmadan yemiyorlarmış bide yanında fazla hareket olmaması gerekiyormuş bende altına destekler kaloferin yanına koydum orda duruyor

yeni ortama adaptasyon sürecinde yememezlikleri olur. beni düşündüren zayıf olanın hali. bir şekilde ısıya çare bulmuşsun.

Zayıf olan düştüğü için olabilirmi adam alırken 10 15 cmden suya düştüde ?

Ha bide bu arada suyun seviyesini nasıl yapayım ?

Su ısısı yoksa işleri zor. Hastalık ve veteriner yolu yakın. Kuru alan ve su ısı farkı zaten hayvanları hasta edecek.

Isıtıcız suda gece bu mevsimde ne yapacaklar bilemiyorum. Yazık, üşüyecekler.

Orada 10 - 15 gün yaşasalar yeter sonra zaten akvaryum gelecek . Şuan evde tadilat var getiremiyorum
(;

şu anda su soğuktur. kuru alanda durduklarına göre ıslanmayacakları şekilde suyu yükseltebilirsin. su temiz olsun yeter özellikle içmek için suya inebilirler.

10-15 değil 1 metreden halıya da düşse birşey olmaz. küçüklerin bu tip darbelere karşı kabukları ve kemikleri esnek yapıdadır. sendeki tamamen üşümeye bağlı hadise.

Isıtıcı bari alıp leğene falan koymalı. Bir üşüttümü veteriner yolu gözükür.

mailto:/1h/n/uqxbh.jpg Su seviyesi bu kadar indirdim biraz ama

Kaloferin orda duruyor üstüne koldum iyi olmazmı birazda sıcak su koysam akşamda üstüne tül felan sersem

Sıcak su ekleme olmaz. Hayvanlar şok yaşar yada haşlanır. Kaloriferin yanına sehpa koyup hemen yanına 1-2 cm mesafe ile koymalı. Kalorifer Üzerinde ısı fazla gelebilir. Gece suya düşmeyecek şekilde üzerine havlu örtmeli. Açık kalacak taraf kalorifer yAnı olsun. Bu arada gece kalorifer sönmemeli.

Geri