Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kanaryam tam anlamıyla göremiyor gibi

Muhtemelen yine yaşlılık kaynaklı. Tünekte iken öne arkaya kaykılma kendini düzeltmeye çalışırken bir iki kanat çırpma oluyorsa denge sorunu vardır. Gözlerini kapayıp uykuya dalma hallerinde fazla olur.

Burada da halıdan destek alıyor gibi.

Anüsüne bakın. Yara, kabuk bağlama, deride pullanma varsa kantaron yağı yada zeytinyağını kulak pamuğu ile sürün.

Bu kabızlık varsa ona da iyi gelir.

Başka bir kuş forumuna da yazdım anuse zeytin yağı sürmem söylendi dediğiniz gibi ama dışkı ishal gibi. Onun dışında elimdeyken bile bi dengesi bozuluyor gibi sanırım yaşlılıktan

Dışkı ishal gibi ise su içiyor demektir. Suyuna vitamin damlatın. Demir eksikliği de ishal yapar. Ama yaşlılık gibi duruyor. Yaşını bize ayarlasak 70 yaşları civarında bir yaşta.

Hayvanın fazla yorulacak hareketlerde bulunmaması lazım buna dikkat edin.

Maalesef kaybettik bu akşam ölmüş sabah yem yiyordu ben işe giderken... En azından hasta bedeninden kurtulduğuna sevinmek istiyorum

Umarım doya doya gittiği yerde uçar oynar öter şarkılar söyler. Herşey için teşekkür ederim hep yardımcı oldunuz çoğu rahatsızlığında hep size sordum Allah razı olsun 🙏🙏

Başın sağolsun ortalama ömürleri bu kadar. Nadiren birkaç sene fazla yaşayan var ama o da dediğin gibi son zamanlarını eziyet içinde geçirmeyle geçiyor.

Geri