Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Gözlerini açamıyor ve yem yediremiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DiLaRa

Yeni Üye
Kaplumbağam haftalardır gözlerini açamıyor.Gözleri şişmiş durumda göremediği için yemde yiyemiyor.
Gözlerinin enfeksiyon kaptığını söylediler vitamin aldım ama bu seferde ağzını açamıyorum.
Ne yapmam gerek ?

Cvp: ÖNEMLİİİ LTFN YARDIMCI OLUNN :(

Lütfen en kısa sürede bir veterine başvurun. Göz şişmesinin birden fazla nedeni olabilir.

Gözü için borik asitli çözelti hazırlatın eczaneler yapıyor bu çözeltiyi. Bu konuda size tuba hanım daha net bilgi verebilir. Yem yedirme işlemine gelince kaplumbağasının gözleri kapandığı için yem yediremeyen birçok arkadaşımız yemi ezip lapa haline getirip içinede bir miktar vitamin damlatıp enjektörle ağzına veriyorlar. Ağzını açmakta zorlanıyorsanız enjektörün sivri kısmını kaplumbağanın üst dudağına doğru hafifce bastırın ve başını parmağınızla tutunki başını hareket ettirip iğne bir tarafına batmasın. Birde enjektör iğnesinin ucunu mümkün olduğu kadar körleştirin törpüleyin ki sivri yeri ağzına batmasın. İğnenin ucunu üst dudağına doğru hafifçe bastırırsanız ağzını açacaktır diye tahmin ediyorum. Geçmiş olsun...

Bu konu ile ilgili bilgiler bir çok konuda mevcut.
Konu hem yanlış yere hem de yanlış şekilde açılmış.
Kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri