Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Vitamin nasıl verilir

Batun

Bronz 4 Üye
Merhaba, Reptivit vitamin aldım ama ağzını açmıyor. Ağız kısmına doğru damla damlatıyorum ama faydası olur mu emin değilim. Ağzını açmanın yöntemi var mı? Elime alınca kabuğuna çekiliyor.

Hayvan ağzını açmıyorsa, hayvanı dik tutup 2 damla ruj sürermiş gibi 10 saniye arayla damlatın. O şekilde biraz bekletin. Bir kısmı girer.
Hayvan hala yemek yemiyor mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sabahtan beri yemler duruyor iki ısırık alıp bırakıyor. Ampul aldım 40w sürekli kuru bölgede yatıyor. Henüz Dajana yemler gelmedi kargo bekliyorum. Sabah haşlanmış yumurta akı verdim yemedi.

Hayvanı dik tutun kafasını içine soksa bile boyun derisi çukur yapar . O çukura damlattıktan sonra bir süre öyle tutun ağzını aralayınca girer.

Hayvan yem yiyorsa iyi . Yemi yemiyorsa sudan alın salınım yapmasın . Yemi verdikten sonra odadan çıkıp bir de öyle deneyin .
Gammaruslar geldikten sonra hayvan yiyor mu yemiyor mu söyleyin ona göre ilerleyelim.

Işık altında yemiyor. Işığı kapattım, suya girmekte istemiyor umarım yeni yemler hoşuna gider.

Işığı kapatmayın hayvan kuru alanda duruyorsa özellikle açmanız gerekiyor . Işık açıkken yemiyorsa yemleme vakti kapatın sonra açarsınız.

Işığı kapattıktan sonra suya ittim. Vahşi bir kaplan gibi saldırdı yeme kopara kopara yedi. Ama müdahale etmesem umrunda değil tabi.

Bu hayvanların tükürük bezleri yoktur bu yüzden yemi suda veriyoruz

Lamba altında keyif yapma her zaman baskın gelir. Yalnız çok uzun sürede durmamalı. Yavruların akıl yetisi daha gelişmemiştir su kaybettiklerinin farkına varmazlar. Bu da güneş çarpması etkisiyle beyin kanamasına neden olur.

Yemi uzun süre bekletmeyin hem kir olur hemde kokusu gider. Her öğünde yeni yem verin.

Yemiyorsa birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası verin.

1 saat arayla lambayı kapatmakta fayda var o zaman. Lamba açıkken suya girmiyor çünkü.

Lamba yansın ama 3-4 saatte bir suya ittirin. 5 saat üstü durmasın. 7 cm kabuk boyu itibariyle yavaş yavaş kendilerini korumayı öğreniyorlar. Ya kafasını kabuk içine sokuyor yada yer değiştiriyorlar.

Geri