Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Güneşlendirme imkanım yok UV lamba yerine DEVİT 3 kullansam olur mu?

bıcırık_

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar öğrenciyim ve UV lamba alacak maddiyatım yok şu an ama kışın güneşlendirme imkanımda yok bizim ev fazla güneş almıyor UV lamba alana kadar DEVİT 3 kullansam olur mu? DEVİT 3 'ü kaplumbağamın kabuğuna sürüyorum ve 2 saat kuru ortamda bekletiyorum emilmesi için bu şekilde kabuğunun yumuşamasını engelleyebilir miyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Cvp: Güneşlendirme imkanım yok UV lamba yerine DEVİT 3 kullansam olur mu?

İyi olur fakat uv kadar etkisi olmaz.

mailto:/urun_detay.aspx?kat=158&urn=1228 buraya bakabilirsiniz.

alcatraz' Alıntı:
İyi olur fakat uv kadar etkisi olmaz.

mailto:/index.php?cPath=9420_9416_9347_1369 burada var uv lambalar biraz araştırırsanız daha ucuzunu bulabilirsiniz.

linkteki uvb lerin içeriğinde kaplumbağalar için kullanılmaz yazıyor

Ona bakmamıştım düzeltirim.

[highlight=#ffffff] benim bulduğum en ucuz fiyat bu http://www.activepetshop.com/item/sera-terra-uv-special [/highlight]

Evet en ucuzu o.

Devit 3ü kaplumbağanızın yemine damlatıp ağızdan almasını sağlayın. Devit 3 yerine normal kaplumbağa vitamini de kullanabilirsiniz.

[highlight=#ffffff]Ben devit 3'ü kabuğuna sürüyorum ağızdan alınca böbreklerde emilimi zor oluyormuş.[/highlight]

Söylediğiniz şeyi hiç duymadım anlamadım da :) Böbrekten neden emilsin ki barsaklardan emiliyor.

Bir sitede öyle yazıyordu bende o siteden alıntı yaparak yazdım :) O zaman yanlış yazmışlar :)

siteye okuduğum kadarıyla bir sıralar kabuğuna sürmeyin filan olmuştu .. bende sürmenizi istemem .. yemine damlatarak vitamini almasını sağlayın..

Devit 3'ün kabuğa sürüldüğünü duymuştum. Ağızdan vermek zararlı oluyormuş siz en iisi kabuğuna sürün derim.

arkadaşlar UV floresan lambanın çalışması nasıl? Yani nasıl çalışıyor? Akvaryuma nasıl koyuyorsunuz?

Devit 3ün kabuğa sürülmesi kabuğu çok güzel parlatıyor. Devit 3ün normal kullanım şekli oral yoldur. Ancak doz ayarlanamadığında toksikasyon görülebilir. Bu da d vitamini aracılığı ile emilen kalsiyumun böbrek gibi çeşitli dokulara çökmesi şeklinde kendini gösterir. Devit 3 yerine kaplumbağa vitamini kullanılırsa dozaj problemi de olmaz zannediyorum.

Geri