Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Haftalık İç Filtre Temizliği?

lilith

Bronz 4 Üye
Merhabalar,
Ben her hafta iç filtremin süngerini temizliyorum yalnız, temizlerken fişten çıkarttığımda filtrenin alt kısmını çıkartırken sudan üstünde birikmiş çoğu kırıntı suya düşüyor, ve sonunda içime sinmeyip bazen suyu tamamen değiştirmek zorunda kalabiliyorum. Bir öneriniz var mı ben mi temizlikte bir hata yapıyorum.

Cvp: Haftalık İç Filtre Temizliği?

Filtrenizi sudan çıkarır çıkartmaz ayrı bir leğenin içine alın. Sonra süngerini çıkarın. Yoksa kırıntılar suya düşecektir. Ben öyle yapıyorum.

Ben fişi çektikten sonra hızlı bir hareketle banyo tasına koyardım filtreyi :) kırıntıların çoğu akvaryuma geri dönmekten kurtulurdu ama yine de söylediğiniz gibi bir miktar karışım oluyor malesef.

Filtreyi fişi çekmeden hemen çıkarıp; bir leğene alıp fişi öyle çekin. 1-2 saniye susuz çalışması zarar vermez filtreye.

Filtreyi fişe takılı da şekilde de çıkarmayı denedim niyeyse altındaki parçayı oynattığım anda kırıntılar salıyor kendini suya. Ben de fişten çıkarıp Tuba Hanım gibi hızlıca banyo tasına koyuyorum. Ama bu olayın benim yaptığım bir hatadan kaynaklanmadığını bilmek güzel. Yurt hayatından ev hayatına geçer geçmez zaten kesinlikle büyük bir akvaryum ile dış filtre şart oldu artık.

En güzeli tabiki de 100-200 litre bir akvaryum edinip; kaliteli bir dış filtre ile ömür boyu kullanmak.

Geri