Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hala sararıyor

muros

Gümüş 2 Üye
arkadaşlar şelale filtremi modifiye ettim elyaf
biyolojik sünger ve yeni aldığım kartuşla kısaca sıralamayı şöyle yaptım suyun girdiği yere seramik sonra elyaf sonra biyolojik sünger sonra kartuş sonra tekrar biyolojik sünger ve artan yerlerede elyaf sıkıştırdım karbon almamıştım gerekli ni acaba yoksa kartuşun içindeki karbon yeterli olurmu?
ama hala suyum bir hafta olmadan yine sarardı
neden böyle oluyor ki dip çekimi de yaptım
önceden 4ay dayanan su şimdi bir hafta
olmadan sarardı. niçin böyle olduki. bi yerde
hatamı yapıyorum. akvaryumında testi vardı dekor için ama onuda çıkardım ve bi miktar suyuda dip çekimi yapaRak yenisini ekledim. testi suya salinim yaparmiydi acaba? yoksa tekrar koyabilir miyim? bu arada kuvars kum kullanıyorum ve de ilk yikamamda hiç toz kır çıkmadı zaten yıkamadanda kullanılabilir yazıyordu ve de çok hoŞ duruyor gerçekten.

Cvp: Hala sararıyor

Akvaryumu pencere önünden kaldırmayı da deneyin. Bir ihtimal güneş ışığı yazın fazla etki ediyor olabilir. Birde şelale filtre suyu dipten mi çekiyor, yoksa boru dibe kadar gitmiyor mu?

Sararmayla beraber pis koku da varsa testiden olmayabilir ama testi renk verir mi bilmiyorum sizin yaptığınız gibi bir de çıkarıp bakmak gerek sudaki renk değişimine. Eskiye göre kapluşlar büyüdüyse suyun temiz kalma süresi kısalabilir ama bir haftaya da düşmemesi lazım. Son temizlikte biyolojik döngü ortadan kalkmış akvaryumdaki bakteriler temizlenmiş olabilir. Tekrar biyolojik döngüyü oturtmak zaman alacaktır. Başlardaki hafif sararmaları sorun etmeyin ama ani hem renk hem de kokuda artış olursa yani nitrat patlaması yaşarsanız suyu değiştirirsiniz tamamen. Yemleri dışarıda verebilirsiniz veya ek yem yumurta beyazı falan veriyorsanız onları başka kapta verirseniz suyun temiz kalma süresini uzatır. Karbon suyun rengini kesinlikle etkiler ama bağları dolunca bir işe yaramaz kartuştaki karbona ilave yapabilirsiniz bence.

malesef pencere önünden kaldıramam yer yok çünkü. dibe 4-5 cm kalıyor

Filtre alttan emiş yapabiliyor mu? Yoksa sadece suyu üstten mi alıyor? Buda önemli bir etken.
Ben genede arkaya bir fon kağıdı ile yazı tamamlamanızı öneririrm. Zaten yakında yosun oluşumu hızla artar.

dediğim gibi dibe 4 5 cm kalıyor. güneş ışığında perdenin güneşligini çektim güneş almıyor artık.

arkadaşlar su iyice sarardı dibe bakıyorum öyle pis filanda değil yani niye böyle oluyor ki güneşte almıyor bi tane güçlü bi iç filtre alsam duzelirmi bu sorun mesela bi tane buldum bunu yan bir şekilde dibe doğru akvaryuma yerleştirsem dibide temizlemiş olur. iyi mi sizce bütçem kısıtlı olduğu için pek fazla para veremem malesef. zaten akvaryumu filanda burdan almıştım ne dersiniz bide zeolit almayı düşünuyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-amazon-kj-1800f-ic-filtre-1000lh-13-70tl-60937477/pasif-ilan/

akvaryumunuzda mango koku var mi?
Zeolite ek olarak karbon alirsaniz cok iyi olur.
Ic filtre takmaniz selaleye takviye olacaktir. suyun dibinde yeterli sirkulasyon olusamadigindanda bu tarz bir seyle karsilasmis olabilirsiniz.

yok hayır sadece yapay bitki var karbon şelale filtrenin kartuşunda var zaten o yeterli olmazmi?

yok hayır sadece yapay bitki var karbon şelale filtrenin kartuşunda var zaten o yeterli olmazmi? o zaman en kısa zamanda iç filtre alacağım peki linkteki filtre iyi mi sizce

Karbonu filtreye yeni mi koydunuz? Yoksa daha onceden de filtrede miydi?

karbon kartuşda ve kartusuda alali 4 gün oldu daha yeni yani şimdi suyu komple değiştirdim ne kadar dayanacak bakalım

Durum nedir? İç filtre ile desteklediniz mi? Güneşide kestiğinize göre bence işe yaraması muhtemel.

iç filtre almadim ama güneş i kestim şimdi su hala berrak duruyor ama pek fazla zaman olmadı daha.

Cvp: RE: Hala sararıyor

muros' Alıntı:
iç filtre almadim ama güneş i kestim şimdi su hala berrak duruyor ama pek fazla zaman olmadı daha.

Üç-beş gün daha geçsin, bakalım durum ne olacak.

Akvaryumun arkası güneş alıyorsa fonla kapla bence ben eski akvaryumumun dekorasyonunda o hatayı yaptım strafor kaplıydı ve tam arkası güneş görüyordu güneşi kesmedim bi süre sonra yosun tutmuştu resmen güneşi böyle de kesebilirsin

Gene sarı oldu mu? Yoksa düzelme sağlandı mı?

Geri