Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Halıkaydırmazda koku var

dermet

Taç 5 Üye
Merhabalar,

Yeni bir kuru alan yapıyorum bizimkilere. CD ile halıkaydırmazı birleştireceğim. Ancak halıkaydırmaz yeni olduğu için kötü bir koku var. Hani yeni kokusu olur ya o şekilde. Ağır kokuyor. Bir problem olur mu?

Teşekkürler

Cvp: Halıkaydırmazda koku var

Vallahi genelde plastik içeriği olan tüm ürünler ilk başta kokar hep, suya temas ettikçe ve havalandıkça kokusu gider diye düşünüyorum. İçiniz rahat etmezse bir süre hafif sirekli suda yıkayıp, sonra temiz suda durulayabilirsiniz. Sirke iyi bir koku alıcıdır.

Tamam teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Yenide olsa eskide olsa kokmaya devam edicektir.
Sık dokulu olduğu için temizlemesi zor bakteri yetiştirmesi kolay olucaktır.
Halı kaydırmazın altındaki doku zamanla ufalanmaya başlayacaktır.Buda suya zarar verir.
Kuru alanınızın üstüne daha sade ve daha temiz birşey yapıştırmanızı tavsie ederim.
Ben ilginç bir yöntem buldum.
İsmini tam hatırlamıyorum ama çarpmalara karşı ve cisimlerin altına konulan ufak yuvarlak veya kare şeklinde koryucu bir cisim var resminide koyacağım.Onların ahşap birleşimlisi olanı var (şampanya kapağı gibi)ben kuru alanıma onu kullandım.Kesip şekil vererekte yapıştırabilirsiniz.Maliyetide ucuz.
mailto:/t/4/1kvhn.jpg

Evet dediğiniz de gayet mantıklı. İsmi aklınıza gelirse yazarsanız sevinirim.

Teşekkür ederim.

İsmi aklıma gelmedi ama yüzey koruyucuydu heralde 1 liraya satın aldım içinden 10 adet çıkıyor.çoğu yerde var İstanbul Kartal koçtaştan aldım.Eminemre evet mantarda diebiliriz:)

Geri