Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hamster alacağım

Cimbomlu

Yeni Üye
Merhaba kaplumbağalarım celal ile cereni sattım ve şimdide hamster almak istiyorum kokmayan ve bakımı kolay ve masrafı fazla olmayan hamsterler varmı cevabınızı bekliyorum

Cvp: Hamster alacağım

her hamster daha doğrusu kafesi bir miktar kokar, özellikle ortam sıcaksa. çünkü dışkılarını ve idrarlarını aynı yere yaparlar. haftada en az iki defa kafes temizliği gerekir. yenilenecekler, gazete, talaş ve yuva yapması için kesip koyacağın bez parçaları

Başlangıç için iyi bir kafes, suluk, yemlik, yem, çark 100 liraya yakın tutabilir. Hamsterın temizliğiyle ilgilenmezsen kokuyu engelleyemezsin. Taban malzemesi olarak talaş kullan. Talaş idrarı tutar kokuyu azaltır. Talaşı en az 5 günde 1 defa değiştir. Yem olarak kuru tohumların yanında yeşillik, meyve ve sebzelerden verebilirsin ama bunları aşırıya kaçırma ishal olurlar ve kokusu artar. Kokudan şikayet edeceksen tavsiye etmem, ne kadar temizlersen temizle illaki kokacaktır.

zevkler ve renkler tartışılmaz ama şahsen ben kötü kokan hayvnları beslemek ıstemem evımde :) bide hamster yanı :133:

Bence hamster yerine tabi yeriniz ve maddi durumunuz varsa size guinea pig öneririm ısırma kokma gibi bir durumları yok ama illa hamster diyorsanız başlangıç için talaşı yemi sıluğu kafesi felan bi 100tl tutar

sen en iyisi kuş al. yakayı kurtar.

Cvp: RE: Hamster alacağım

Sprite' Alıntı:
Bence hamster yerine tabi yeriniz ve maddi durumunuz varsa size guinea pig öneririm ısırma kokma gibi bir durumları yok ama illa hamster diyorsanız başlangıç için talaşı yemi sıluğu kafesi felan bi 100tl tutar
Hiç guinea pig beslemedim ama boyuna bakacak olursak dışkısıda aynı oranda büyük olsa daha fazla kokar gibime geliyor.

Öyle sanıyor çoğu kişi ama değil ben besledim talaşını yemini suyunu felan herşeyini düzenli olarak temizlersen ki hamster da da yapmalısın hiç bir kokusu yok hem hamstera göre eline alıp sevebiliyorsun hatta bu onun çok hoşuna gidiyor hamsterlar ısırıyor ki bu huyu da hayatımda hiçbir guinea pig de görmedim ama doğal olarak maliyeti de daha fazla

Benim hamsterım hiç ısırmıyordu. Yavruyken alınırsa ısırmıyorlar.

Kaplumbağaları sattığınızı söylemişsiniz. Hamster'dan da sıkılacağınızı düşünüyorum. Az kokan, ucuz ev hayvanı yoktur. Maliyet, zaman ve emek harcamanız gerekir.

Merhaba bende alacam bir HAMSTER :) Adını da belirledim "Karamel" olacak!!!
açık kahve rengi var karamel gibi aynı :D Ama çok tatlı yaratıklar ;) Bakımınıda biliyorum (hemde çok iyi) Tavsiye ederim ;)))

Geri