Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hamster besleyenler ya da bilgisi olanlar ?

Merve19

Bronz 2 Üye
Arkadaşlar kamil öldükten sonra umutuda sahiplendirdim. Tavşan almaya kesinlikle karar vermiştim ki havalar gittikçe soğuduğu için fikrimi ertelemiştim. Havalar gittikçe ısınıyor, tavşan almak yerine çünkü tavşanı annem istemiyor. Tavşanı kafeste besleyemiyorum. İçim sıkılıyor o kafeste dururken. Evin içinde gezmesi e gün de 3 4 kez bahçede 1 er saat dolaştırmak zorunda kalıyorum. enerjisini atması lazım. Bende hamster almaya karar verdim. Ama fiyat konusunda pek bir fikrim yok internetten bakıyorum ama burdakiler petshoplara göre daha pahalı ya da ucuz. Sizden ricam:
Full ekipmanlı kafese ne kadar öderim?
Elimde bir tavşan kafesi var. Hamster için gayet uygun ve hatta büyük bile. Kullanacak olursam Buna ekipmanları nasıl yerleştirebilirim boruları vs?
Talaşı nerden ne kadar temin edebilirim?
Yem olarak neyi tavsiye edersiniz? Ne kadara temin edebilirim?
Ayrıca kafese ağaç dalları kütükler eklersem kemirme riski olur mu.?
Hamster hangi türden olursa daha iyi olur.
Dişi veya erkek? hangisini tercih etmeliyim.
Son olarakta hamster'ı ne kadara satın alabilirim. Ve yahutta Maltepe/Kartal çevresinde sahiplendiren olursa bana bilgi verir misiniz. Herşey için teşekkürler. :)

http://www.hamster.gen.tr/

Buradan sağlıklı cevap alamazsanız yukarıdaki linke bakın derim.

Tavşandan vazgeçmeniz en doğru karar. Bahçe olmayan evde beslenmesine karşıyım ben. Hayvana yazık olurdu.

Hamster olarak zamanında arkadaşım diğer arkadaşıma almıştı. Gonzales cinsi idi. Çok tutulan bir cinsti. Değişik bir hayvan. Kafesini temizlerken parmağımı ısırmıştı. Hayvanı salladım zor bıraktı. Zarar verememişti ama tahminimden daha fazla acı verdi diyebilirim.

Cvp: RE: Hamster besleyenler ya da bilgisi olanlar ?

Evet ısırınca çok felaket acıtıyorlar. Link için teşekkürler. :) Bahçemiz var tavşan bakabilirim ama tavşana ayıracak yeterli zamanım yok. Tavşan çok daha sosyal bir hayvan.

Bu forumu 2 saat önce baştan sonra okudum. :) Ama fiyatlar hakkında bilgi alamadım. :/

mailto:/

Birde buraya bakın isterseniz. Alım satım bölümü falan var.

Cvp: Hamster besleyenler ya da bilgisi olanlar ?

mailto:/forum/Konu-hamster-hakkinda-bilmeniz-gerekenler.html
bu konuda gerekli bilgiyi yazdım. tavşandan vazgeçtiğin iyi olmuş. bana arkadaşım bir kaç günlüğüne bırakmıştı illet etti beni. gece hiç durmuyor ve uyumuyordu. eve bıraktım dolaşsın diye her tarafa dışkı yaptı. doymak bilmez. hatır hutur bir ton gürültü yiyecek vermesen başka yeri kemirir.

talaşı petshoplarda satarlar fakat marangozlardan bedava alabilirsin. gonzales en uygunu. dişi almanı tavsiye ederim. erkek üreme zamanı kızışır ve rahat durmaz. şu anda fiyatlar kafeste nedir bilmiyorum ama 100 tl'yi geçmez diye düşünüyorum. kütüğe gerek yok. ama tekerlek şart. ama bunu da geceleri kullanır unutma.

benim kapluşumun ismide kamil izmirde 8-10 tl arası hamster satıyorlar

bence tavşan kafesi yerine hamsterlara uygun olan kafeslerden al www.petburada.com da güzel kafesler var
ayrıca guinea piglere de bakmanı öneririm çok tatlı hayvanlar ben benim kapluşları büyük akvaryuma geçirdikten sonra almayı düşünüyorum hamsterdan daha uysal bakımı da tavşandan daha kolay :)

ipek guineapiglerde büyük kaçar bir de hımbıllar, aksiyon yok. gene hamster gözünün önünde şaklabanlık yapıyor ele geliyor. ordan atlıyor, burdan çıkıyor, elde besliyorsun.

ama hamsterlar çok yabani guinea pigler insana alışıyor hatta küçük numaralar bile öğrenebiliyorlar

erkekleri biraz yabani ama dişiler uyumludur. ikisi aynı kafeste beslenmemeli. sürekli ürüyorlar ve erkek dişiyi rahat bırakmıyor. ben belli dönemlerde çiftleşmeleri için aynı kafese koyuyordum fakat sonra alıp kendi kafeslerine koyuyordum.

siz besliyorsunuz yani ben de almak istiyorum yine de yavru almak güzel olmalı diye düşünüyorum

önceden beslemiştim. üredikçe petshopa verip yem alıyordum. yem bir işe yaramıyor o ayrı. erkek yaşlılıktan, dişi ankaranın bir ara müthiş sıcak olduğu dönem sıcaktan çatlayıp öldü.

Geri