Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hamsterim hamile mi ??

hayvanları-koruyalım

Gümüş 4 Üye
Arkadaşlar cogumzn bildiği gibi arkadaşımın erkek hamsterini sahiplenmistm ama arkadaşım hamsterini geri istedi ve bende verdim bunun üzerine gittim bir kaç gün önce hamster aldm bugün dişi olduqunu anladm ve hamilelik belirtileri var eğer hamileyse bakacak kafesim yk hamilelik belirtileri nelerdir eğer doğurursa yavruları napabilirm ??

Hayvanın karnı şişmeye başlar. Bu süreçte kafes içine girişi olan bir kap veya kutu konulmalı içine makasla kesilmiş takriben 2*5 ölçülerinde pamuklu kumaş parçaları ve gazete parçaları konulmalı. O kap ya da kutu içinde ortamını hazırlar. Tiz ses duymadığın sürece haftada bir kağıt ve kumaşı yenile çünkü tuvaletini de bu kabın bir köşesine yapar. Yem deposu olarakta diğer bir köşesini kullanır. Tiz sesleri duyduğun anda elleme hayvanlar tüylenip gözleri açılıncaya kadar kalsın. yavrular dışarı çıktığında anlarsın. O kabı her daim kullanabilirsin içinde karanlık ortamda uyumayı sever. Ben laminanttan böyle bir yuva yapmıştım.

Yavruları petshopa verir karşılığında yem alabilirsin.

Çünkü hayvanlar belli boya gelince kendinden uzaklaştırmak isteyecektir. Herbirini sahiplendirme durumun olmayacağı için mecbur petshopa vereceksin.

Hamile olduğunu nasıl anladın. Hayvanı düz masaya çıkardıysan yürürken karnını yere sürterek gider.

Memeleri belirginleşti ve karnı sis karnına dokundurmuyor ayrıca yaşadığım yerde petshop yok 1 saat uzaklıkta petshop var :(

Kutuya koyar götürürsün. Hamster kafeste tek olmalı

Cvp: hamsterim hamile mi ??

Hamileyse 15-20 gün içinde yavrularını doğurur. Taban malzemesi olarak bolca talaş koyman yeterli. O talaşı bir köşeye toplayarak kendine uygun yer hazırlar. Yavrulara yürümeye başlayana kadar ve anne sütten kesilene kadar dokunma. Dokunursan kokun geçeceği için anne hamster yavrusunu reddeder.

Geri