Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hangi marka daha iyidir ve ne işe yarar

havziss

Yeni Üye
arkadaşlar fitre , dış fitre,ısıtıcı,ve kuru alan lambası hangi marka alırsam daha iyi olur bir de ne işe yarar bunlar

Cvp: hangi marka daha iyidir ve ne işe yarar

Filtreler dışkılanan ve idrar yapılan suyun temizlenmesini sağlar. Yani bu pislikleri içlerinde tutarlar ve belli aralıklarla sudan çıkartılıp temizlenirler. Dış filtrelerde bir ikinci özellik biyolojik döngü sağlamaktır. Yani bakteri vs açısından uygun su değerlerini oluşturur. Eheim ve Tetratec filtreler kullanıyorum, en iyi markalardandır.

Isıtıcı suyu sabit bir değere getirmek için gereklidir. Aynı markaları bu üründe de kulanıyorum ve sorun yok.

Kuru alan lambası o bölgedeki uygun sıcaklık için önemlidir. Exo terra ve JBL bu konuda gayet iyi.

Akvaryumunuzun ölçüleri ve dizaynınıza göre yapılacak tavsiyeler değişiklik gösterecektir. Bunlar ve kaplumbağalarınız(sayı, yaş, kabuk boyu vb.) hakkında bilgi verirseniz daha rahat tavsiyelerde bulunabiliriz.

Büyük akvaryum filtrelemelerinde sump dediğimiz bir filtre tarzı ve/veya yüksek kapasiteli Eheim marka dış filtreler daha fazla rağbet görüyor ve tavsiye ediliyor mesela.

Bu yüzden sisteminizi buraya yazın, daha rahat yardım alacaksınızdır yazarlar tarafından.

kaplumbağam 8,9 santim boyunda bn haftaya akvaryum ve diyer ekipmanları aalıcam ama boyuna tam karar veremedim fazla büyük alamam koymaya yerim yok ne önerirsiniz boyutu ne kadar olabilir .

Kaplumbağa başına en az 100 lt akvaryum uygundur. Yeriniz ne kadar bilemiyorum ama yapabiilirseniz 60*50*40h yada 60*40*40h ölçüleri gayet iyi olacaktır. Siz yerinizi de ölçüp öneri alabilirsiniz. Net akvaryum ölçüsü belli olunca size o akvaryuma uygun ekipmanlar konusunda tavsiyede bulunabilirim.

Petshopdan Alcaksan fazla marka sunamıyacam ama internette çeşit çeşit her Markadan ürünler mevcut ayrıca akvaryumunu petshopdan almanı tavsiye etmem camcıda yaptırınca daha ucuza gelir filtre markası Olarak bence Eheım Haılea Kuru Alan Iısıtıcı lamba olarak arkadaşımızın dediği gibi Exo Terra bu işi biliyor ve almadan önce bir fiyat listesi oluşturursan iyi edersin ben internetten almanı tavsiye ederim.

Geri