Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hangi tür filtre kullanıyorsunuz ?

Hangi tür filtre kullanıyorsunuz ?

• İç Filtre

Oy: 25 69.4%
  • Dış Filre

Oy: 11 30.6%
  • Şelale filtre

Oy: 4 11.1%

• Kullanılan toplam oy
    36
Cvp: Hangi tür filtre kullanıyorsunuz ?

Akvaryumum dış filtre kullanmak için yeterli büyüklükte olmadığı, iç filtreyle aynı fiyatlarda bulunması ve içine seramik, sünger ve elyaf takviyesi ile modifikasyona uygun olmasından dolayı şelale filtre kullanıyorum. Eski bir iç filtrenin motoruyla da güçlendirip yeterli filtrasyonu sağlıyorum.

Dış ve iç filtre birlikte kullanıyorum :)

Kuracağım büyük akvaryumda dış filtre, yeni gelecek olan kaplumbağamın akvaryumu için de iç filtre kullanacağım ben de :)

Hazır konu varken sorayım, ejet(2008) marka 450lt basabilen bir iç filtre aldım 28liraya. Bana göre çok ses çıkarıyor ve akvaryumumda yaklaşık 45-50lt su var. Filtresinde karbon falan kendinden var. Siz ne düşünüyorsunuz yeterli midir 5 kapluş için? ve marka hakkında bilginiz var mıdır?

Cvp: RE: Hangi tür filtre kullanıyorsunuz ?

Kariz' Alıntı:
Hazır konu varken sorayım, ejet(2008) marka 450lt basabilen bir iç filtre aldım 28liraya. Bana göre çok ses çıkarıyor ve akvaryumumda yaklaşık 45-50lt su var. Filtresinde karbon falan kendinden var. Siz ne düşünüyorsunuz yeterli midir 5 kapluş için? ve marka hakkında bilginiz var mıdır?

Marka hakkında bir bilgim yok ama debisi iyi olan bir filtre.5 Kaplumbağanın yükünü sanıyorum kaldırabilir.

Mekanik temizlik için iç filtre, biyolojik temizlik için dış filtre...

Geri