Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hapşurması geçti acaba iyileşti mi ?

mertgozu155

Bronz 4 Üye
İki gün önce kapluşum hapşurmaya başlamıştı sizinle paylaştım 2 gün iyi bi şekilde bakıyorum yani suyun ve kuru alanın ısısını 3 dereceye yakın arttırdım şu an hapşurmuyor ama biraz durgun gibi acaba iyileşiyor mu yoksa bu şeilde iyleşmesi mümkün değil mi ?

Cvp: Hapşurması geçti acaba iyileşti mi ?

Yemeğini yiyor mu? Hafif üşütme durumlarında su ısısını artırma da işe yarıyor. Yemeğini yemesi ve kuru alanda geçirdiği süre önemli.

Yem yiyiyorsa vitamin verin kuru alanda çok vakit geçiriyormu veya uyuya kalıyormu.

yemek yiyor ondan yana bi sorun yok ama kuru alanda biraz fazla kalıyor gibi geldi bana ama arada yüzüyor yani kendiliğinden

Kuru alan ısısına dikkat edin, vitaminli yemler yedirin bu aralar. İnşallah hastalığı ilerlemez.

Kuru alan ısısı ne kadar olmalı ?

su sıcaklığında 3-4 derece daha yüksek olmalı. 30-32 derece olsa yeterlidir bence.

Geri