Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Haqos Askı Dış Filtre 510 L/H 7 w

E. üye 3

Bordo Bereli
Merhaba arkadaşlar, internette filtrelere bakarken bu ürüne denk geldim ve biraz araştırma yaptım kullananların neredeyse hepsi memnunmuş. Özellikle çok sessiz olduğu iddia ediliyor. Ürün bana çok mantıklı geldi. Sizlerinde görmesini istiyorum ve yorumlarınızı merak ediyorum :)

ÜRÜN

İNCELEME

Cvp: Haqos Askı Dış Filtre 510 L/H 7 w

50 litre cevabı orta boy akvaryumlarda iç filtre ile istediğim verimi elde edemiyorum diyenler için 10-20 TL fazla verilip alınabilecek bir ürün. Sepet yapısı benim de hoşuma gitti gayet kullanışlı. İçindeki sepetlere uygun sıra ile güzel bir dizilim oluşturulduğu takdirde iyi bir filtrasyon sağlayabilir. Bunun gibi mini bir askı dış filtre ben de görmüştüm başka bir markanın ama şu anda hatırlayamadım.

Ama şöyle bir şey de var buna 20 TL ekleyip; C500 Dolphin dış filtre de alınabilir. Hem debisi daha yüksek hem de iç hacmi büyük bir dış filtre olur. Tabi burada akvaryumun ebatları ve kullanım amacı önemli.

Evet söylediklerinde haklısın dış filtre almak daha mantıklı debi ve sepet kapasitesi göz önünde bulundurulursa, birde ben dolphin c-500' ün okadar ucuz olduğundan bihabermişim :D
Ama dış filtrelerden ayıran bir özelliği var ürünün. Şelale filtreler gibi kullanılıyor olması yani cama asılıyor. Benim gibi akvaryumu zeminde kullanan arkadaşlar için iyi bir tercih gibi görünüyor. Gerçi isteyen aparatlarını alıp dış filtre olarakta kullanabilir. Yani demem o ki, kullanım tercihleri ve sunduğu opsiyonlarla ürün dikkat çekiyor. Tabiki şunuda ekliyeyim, performans olarak dolphin c-500 kadar olamaz.

Daha önce bu şekilde bir ürün hiç dikkatimi çekmemişti.
Ben çok beğendiğim doğrusu.
Hatta bitkili tankımda kullanmak için yeni bir filtre arayışındayken bu ürünü karşıma çıkartmanız çok iyi oldu :)

İç filtreden oldukça üstün.Sepetleri sayesinde şelale filtreden de öyle.
Hem cama asılabilmesi hem de dış filtre özelliğinde olması harika :)

Ama bir kaplumbağa tankı için düşünecek olursak anca yardımcı filtre görevinden öteye gidemez.

Ben onun uçlarına hortum bağlanıp çünkü dibe daha yakın olmasını isterim birkaç dış filtre aparatı alınıp çok daha kullanışlı hale getirile bilir. Bende sevdim almayı düşünürüm gerçi yeni almak istediğim iç filtre saatte 1600 litre süzüyor.

Geri