Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hareketsiz

jhouman

Yeni Üye
Petshoptan daha ufacık parmak kadar kaplumbağa satın aldım. Yarım mama ver bak dedi fakat hayvan 2 gündür koyduğum yerden milim hareket etmedi. Arada gözlerini açıp kapatıyor.

Haftasonu olduğu için yasak var fanus ısıtıcısı ve diğer ekipmanları temin edemiyorum.

Daha ufacık yapmam gereken önerdiğiniz bir şey var mı?
Vücut ısısını dengede tutabilmesi için normal ayarlanabilir ampulu doğrudan bilinçsizce üstüne tutmak istemedim.
Suyunu hafif sıcak koymak falan bilene danışmak istedim, yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim sağ olun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Foruma hoş geldin. Yeni ortama giren hayvanlar bir süre adaptasyon süreci yaşar. Yem yemez çekingen durur ama hareket eder.

Hayvan hasta, halsiz olduğu için hareket etmiyor.

Kabı evde en iyi ısıda olan odaya koy. Su oda sabitinde dursun. Sıcak soğuk su değişimleri ısı adaptasyonunda hayvanı iyice zorlar. Yakında nöbetçi eczane varsa genta marka göz damlası al. Bunda sabah akşam 3 damla ağzına damlatacaksın açmaz ise 10-15 saniye arayla dik tutup ruj sürer gibi ağız çevresine 4 damla sürüp dik vaziyette biraz tut ağzına girer.

Petshoptan vitamin damla alacaksın kaplumbağalar için olandan deep fix reptivit olur.

Lamba devrboynu lamba sanırım ampulde eski tip armut ampul olacak 40-60 W. Bunu ayarlamak için hayvanın sırtı hizasında kuru alana birşey koyup üzerine cam derece yatıracaksın evde kullanılan olur. Ampul mesafesini 15 cm'de tut. İlk yarım saatlik ölçümde 32 derece olduğu nokta uygun mesafeyi verir. Bu ısı vererek metabolizmasını canlandırır.

Yem ne marka?

Screenshot_20210524_233356_com.android.chrome.jpg

Geçenlerde şunu görmüştüm soft tip ampuller nette gözükmüyor.

Yem olarak sera raffy P ve herhangi bir markanın gammarusunu alabilirsin. Açık yem olmasın. Bunlar 6 cm kabuk boyuna kadar yeterli.

Geri