Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

beslenme ve durgunluk

Parlay

Yeni Üye
Merhaba 2 adet su kaplumbağam var. 1 hafta önceye kadar yem kutusunu görünce heyecanlanırlardı artık yemi yavaş yemeye başladılar, ikisi de sağlıklı görünüyor. Sebebi beslenme çeşitsizliği veya havaların soğuması olabilir mi? Ek olarak hangi gıdaları verebilirim?

Foruma hoşgeldiniz.

Kullandığınız yemler ne marka?

Kabuk boyları kaç cm? Baştan kuyruğa kabuk boyu.

Akvaryumda ekipman var mı? Su ısıtıcı ve ısıtma lambası vs.

Floppy turtle stick yem kullanıyorum. Buradaki petshoplarda pek çeşit olmadığı için önerilerinize göre internetten sipariş vereceğim.

Haftada 2 kere deepfix turti-clean jel uyguluyorum

Alex baştan kuyruğa 6,5-7, Petty ise 7,5-8 cm

Akvaryumda ısıtıcı veya ekipman yok. Isıtıcı olarak ne önerirsiniz? Bir ara baliklarimin akvaryumunda kullandığım dereceli ısıtıcı vardı onun gibi mi yoksa ışıklı mı almalıyım.

Yardımınız için teşekkürler.

Floppy turtle stick yem kullanıyorum. Buradaki petshoplarda pek çeşit olmadığı için önerilerinize göre internetten sipariş vereceğim.

Haftada 2 kere deepfix turti-clean jel uyguluyorum

Alex baştan kuyruğa 6,5-7, Petty ise 7,5-8 cm

Akvaryumda ısıtıcı veya ekipman yok. Isıtıcı olarak ne önerirsiniz? Bir ara baliklarimin akvaryumunda kullandığım dereceli ısıtıcı vardı onun gibi mi yoksa ışıklı mı almalıyım.

Yardımınız için teşekkürler.
O jeli çöpe atın bir işe yaramıyor bunun yanı sıra kabuğun hava almasını engelliyor.

Isıtıcı olarak akvaryum kaç litre veya ölçüleri nedir onu söylerseniz yardımcı oluruz

Netten alın. Hem çeşit fazladır hem kaliteli hemde taze olur.

Yem olarak tetra reptomin, dajana gammarus sticks ve tropical biorept W yemleri alın. Öncelikli atakan petshop ve juenpet markete bakın.

Akvaryumun en boy ve yükseklikte su derinliğini ölçün.

Su ısıtıcıya ona göre bakalım.

Isıtma lambası var mı kuru alanda?

Jel çöpe

Su oranı az su ısıtıcı olmaz. En az 15 cm derinlik gerekiyor.

Yeni bir akvaryum mu alayım yoksa gerek yok mu ve ısıtıcısız mı kalsın?
Bir de kurutulmuş karides vereyim mi

En az 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider. Hayvanlara göre ufak kalmış. Sağlıklı gelişimleri için yüzecekleri boyca uzun akvaryum. Akciğer gelişimi için derin su olmalı.

Hayvanların kışın su soğuk olacağı için hastalanma riskleri yükselir.

Dajana gammarus sticks gammarusun stick formu içinde krill, balık unu vs. de var. Yine de istiyorsanız gammarus alabilirsiniz.

İkisi de 8 cm kabuk boyuna geldiğinde günde tek öğüne düşeceksiniz.

Geri