Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hasta mı?

batukar

Bronz 1 Üye
Össye çalışırken sürekli yanlarındayım kaplumbagalarımın ve birşey gözlemledim bir kaplumbagam suda baloncuklar cıkararak garip ses cıkarıyor sanki bi limonu sıkarken cıkan ses gibi kafasını suya sokarken nefesını veriyor dısarı bu ses cıkıyor normalde nefes alırken bir hırlama yok fakat ben onunla ilgilenirken hiç böyle birşey yapmıyor kuru alana cıkıyor suya giriyor o konuda problemimiz yok yemegını yıyor herşeyi normal kabuk değiştiriyor onunla ilgili birşeymi acaba videoya alamadım cunku beni gorunce bırakıyor yapmayı acaba sıkıntıdan baloncuk cıkarıp oynuyormu yada anlamadım birşey :)

Cvp: hasta mı?

Boşuna endişe ediyorsunuz,kapluşunuz hasta değil,o sadece diğer kaplumbağalar gibi suya birden dalınca ses ve balon çıkarıyor yada kendince oynuyor :) Hiç bir sorunu yok..

bende sadece oynadıgını dusunuyorum ama dıger kaplumbagamdan hıc gormedıgım için acaba burun tıkanıklıgı falanmı dedim kafasını suya sokarken cıkarıyo baloncugu :) hep garip işler keşeften çıkıyo zaten :)

Aynen,benim kaplumbağamda garip,deli manyak bir kaplumbağa :) Anlıyorum sizi :)

O dediğiniz doğal bir davranış şeklidir. Korkmanıza gerek yok :) Yüzmesi normalse ve yem yiyorsa zaten hiç korkmanıza gerek yok :)

Sürekli yaptığı için bir sorayım dedim. Teşekkürler :)

Geri