Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hasta mı :(

GCee

Gümüş 4 Üye
Kaplumbağam bir kaç gündür zamanının çoğunu kuru alanda geçiriyor. İştahında bir değişme yok fakat bugün yem verdikten yarım saat sonra kuru alana kustu. Günde 2 öğün veriyorum yem. Her öğünde 1 karides ve 3-4 tanede normal yeminden veriyorum. Acaba cok mu yem veriyorum.. :(

Kaplumbaganiz yavruysa evet cok fazla veriyorsunuz. Yavru kaplumbagalarin kafasi en fazla 2-3 yem eder. Yani sabah aksam toplamda 2-3 yem vermeniz gerekirken siz 5 tane yem veriyorsunuz. Ayrica hergun ASLA karides verilmez. Karides 2-3 gunde bir verilmeli.

Kusma durumu yemin kalitesizliginden yada tarihinin gecmis olmasindan da yasaniyor.

Cvp: Hasta mı :(

Kuru alanda uzun süre durma dışında diğer belirtiler de başlarsa tedavi gerektirebilir.
Kusma aşırı yemleme sonrasında da gerçekleşebiliyor.
Sanırım bir kaç gün gözlemlemekte fayda var :)

Ben kaplumbağa başına günde 2-3 tane yem atıyorum ve sabah-akşam yapıyorum yemlemeyi.Ecem hanıumında dediği gibi karides en fazla 3 gün verilmeli ek yem olarak.Kusma buyuk ihtimal bundandır.

Bende hergün karides veriyordum , sonra bendede kusma filan oldu veterinere götürdüm hergün karides verme demişti bide çok yediriyomuşum.

Bu cevabi cok onceden yazicaktim fakat sifremi hatirlayamamistim. Kusra bakmayin.
Su anda yemlerini cok duzenli bir sekilde veriyom. Sizlerin onerdiginiz gibi. Ve su anda sagliklari her seyleri cok iyi. Hepinize cok tesekkur ederim.

Geri