Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hastalığını anladım.

Huriyem

Bronz 4 Üye
Daha önce payaşmıştım: Neler olduğunu anlamama yardımcı olun diye. Bu da linki: mailto:/forum/Konu-neler-oldugunu-anlamiyorum-yardimci-olun.html Bugün veterinere gittim. Ve Huriye'nin hastalığını öğrendim. Hava aldığı kesecikler iltihap kapmış. Veteriner tedaviye cevap verecek gibi görünmüyor dedi. Amoklasisin bulunan antibiyotik hapların 250 mg 'lığından almamı söyledi. 1 litre su için: 1 hapı 4'e bölüp suyun içine atmamı, diğer gün suyu yenileyip tekrar yapmamı söyledi. Bir de vitamin verdi. Umarım aynı hastalıktan olanlara biraz yardımcı olmuşumdur. Huriye'nin yaşayacağından umutluyum...

Cvp: Hastalığını anladım.

Geçmiş olsun :(
Umarım hastalığı atlatabilir.

İnşallah kapuşun sorunsuz bir şekilde iyileşir.onu sıcak bir yere almayı da unutma.

İlginiz için çok teşekkür ederim. Umarım iyileşir. Zaten 2 gündür uyuyamıyorum bile. Çok bağlanmıştım. Bu arada benim akvaryumum kırıldığı için yeni alacağım ama şu anda fanusta besliyorum. Bu yüzden ısıtıcısı falan yok sıcak yer olarak nasıl bir yere koyabilirim?

İyi bir bakımla atlatılmayacak bir hastalık yoktur diyerek şifalar diliyorum.

Evet bence de. Umarım iyileşir. Teşekkür ediyorum ilgilenenlere

Cok gecmis olsun :(
Biraz daha erken farkedebilseydiniz keske. Ama veterinere gitmeniz cok iyi olmus. Umudunuzu yitirmeyin :)

Geçmiş olsun :( umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur.
Su sıcaklığını ölçün, bu sıralar ısı bayağı yüksek. Akvaryum alana kadar belki idare eder ama bu tedavi aşamasında bu olay dezavantaj. İmkan varsa bir saklama kabı alıp orada ısıtıcı koyarak sorunu çözün.

Geri