Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hastalığını Anlayamadım

Calleux

Yeni Üye
Kapluşlarımızdan birinin çenesini altında kabuğa doğru pembeleşme var kabuk kenarlarıysa sert değil kafasıyla bacaklarında ise beyaz beyaz tabakalar var acaba nedir ne yapmamız gerekir ? :(

Cvp: Hastalığını anlayamadım

Bahsettiğiniz görüntü çok önemli olabilir,bir fotoğraf yollayabilir misiniz??

Maalesef yollayamıyorum elimde olsa bir şekilde çekip yollardım ama telefondan hiç net olmuyor zaten. :(

net olmasa da yollasanız :( Ufak bir fikir verebilme açısından.Veterinere götürme imkanınız varsa hemen götürün..

Fakülte var ama oturduğumuz yere çok uzakta bir keresinde kendim gittim çünkü fakülte içerisinde de çok yürümek gerekiyor üşüyüp daha kötü olmamaları için

Deniyorum şimdi çekmeyi inşallah gösterir :)

Öncelikle bir veterinerin görmesi gerekiyor. Birde resim yollamanızı öneririrm. İnceleme şansımız olur.

Bunun haricinde alt kabukta hiç pembeleşme var mı? Bide yan veya dengesiz bir yüzüş gözlemlediniz mi? Bu belirtiler akciğer enfeksyonuna işaret edebilir. Ayrıca mikrobik bir durumda olabilir.

Kabuktaki yumuşama büyük ihtimal D vitamini eksikliğidir. Günde 1 damla yeme devit-3 damlatarak 10 gün yedirin. Bu esnada yumuşak bölüme de 1 damla damlatıp kabuğa yayın ve kuru bir kapta lamba altında 10 dk bekletin. Ama hastalık konusu için net teşhisi veteriner koyacaktır.

Anladım teşekkürler bundan bir süre önce akciğer enf. geçirmişlerdi hala atlatamamış anlaşılan tam olarak, tedaviye devam etmem gerekir sanırım

Çok geçmiş olsun. Umarım bir an önce iyileşir.

Mantar gibi geldi bana. Resim koyabilir misiniz?

Geri