Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hava motoru?

kürşad45

Bronz 2 Üye
Hava motoru akvuryumda ne işe yarar?
Suyu temizlermi ?
:ff::ff::ff::ff::ff::ff::ff::ff::ff::ff::ff::ff::ff::ff:

Cvp: Hava motoru ???

Hava motoru balıklara sudaki oksijeni sağlar.Balıkların nefessiz kalmasını önlemek içindir.Bir çok filtre hava motoru içerir.Ama hava motoru tek başına su temizlemez :)

Cvp: Hava motoru ???

Hava motoru akvaryum dışındadır ve ortam havasını pompalar. Bir kortum ve uzundaki hava taşı (gözenekli içine helen havayı dağıtarak suya veren malzeme) akvaryum zemnine konulur ve motor çalıştırılır.
Neticede suya oksijen sağlar. Balıklar solungaçlarıyla sudaki oksijeni solur. Kaplumbağalar akciğerleri olduğundan su üzerinden bizim soluduğumuz havayı kullanır. Bu anlamda kaplumbağaya faydası olmaz.
Bu düzenek filtre görevi görmez. Ancak bulunduğu bölgeyi kabarcıklarla hareketlendirdiğinden çok azda olsa havalanan dışkı ve yem artıkları filtreye gidebilir. Ama bu düzeneğin kurulmasına değmeyecek kadar azdır.
Ben bunu akvaryumuma koydum. Sebebi hava su tavanına çıktığında kabarcıklar yardımıyla su zerrelerini havaya vererek nem oluşturduğu için.Kaplumbağalar nemi sevdikleri için az da olsa akvaryum üzerindeki nemi artırıyor.

Geri