Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hayvan sevgisi ve ona merhamet

turab-berk

Bronz 2 Üye
Hz Muhammed altmışüç yıllık hayatının en büyük zaferine yol almaktadır.onbin kişilik bir ordunun başında baba ocağı, anavatanı mekke nin kapısına dayanmak üzredir.artık bütün arabistan hakimiyetini tanımıştır.
ordunun en önünde ilerlerken yolları üzerinde yeni doğum yapmış dişi köpekle yavrularını görür.arkadaşlarından suraka oğlu cuayl ı çağırarak emir verir:
-anneyle yavrularının önünde duracak ve ordunun tamamı geçinceye kadar onlara nöbetçilik edip,ezilmekten koruyacaksın.
dişiyle yavruları rahatsız edilmemiş fakat onbin kişilik fetih ordusu istikametini değiştirmiştir.

Tesekkürler.

Bizede Din Hocası Anlatmısdı ;

Kötü yola düsmüs bi kadın(anlayın orasını) bir gün yolda giderken köpek görmüs çölde ölmek üzereymis bir tas su vermiş köpeğe ve bir tas su sayesinde cennete gitmis öldüğünde

Doğrumu yalısmı bilmiyorum ama okuldaki Dinci Anlatmısdı :)

evet doğru:) ama tam olarak şöyle:

Peygamberimiz bir gün etrafında
oturanlar şu hikayeyi anlatmıştı:
Yolda gitmekte olan birinin susuzluğu arttı. Hemen bir kuyuya inip
suyundan içti. Çıkınca, susuzluktan dilini çıkarıp soluyan ve rutubetli
toprak yalayan bir köpekle karşılaştı. Adam kendi kendine, 'bu hayvan da
benim gibi susamış' deyip kuyuya indi. Mestine su doldurdu. Mestini ağzıyla
tutup çekti, köpeği suladı. Bundan dolayı Allah bu kulunu övdü ve
günahlarını bağışladı."

İşte bir başka rivayete göre de sizin dediğiniz gibi o kadın yapıyor aynı şeyleri ve bağışlanıyor..

Bizim apartmanın altındada 6-7 yavru var gözleri yeni açılmış daha el kadar boylari elime aldım birini çok üşümüş hemen katlandı başını kolumun altına soktu bende sardım üşümesinin geçmesini bekledim.

antifbyigit' Alıntı:
Bizim apartmanın altındada 6-7 yavru var gözleri yeni açılmış daha el kadar boylari elime aldım birini çok üşümüş hemen katlandı başını kolumun altına soktu bende sardım üşümesinin geçmesini bekledim.

bir hayvanseverden de bu beklenirdi.tebrik ederim sizi.. yazık onlara..ne yavrusu bu arada?

Geri