Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hepsiburada Sepette Ekstra %20 İndirim

Azman

Elmas 4 Üye
mailto:/assets/storefront/banners/13-06-2016_1465565821624_1.png
http://www.hepsiburada.com/pet-shop-c-2147483616

mailto:/pPXldJ.jpg

Bunları almayı düşünüyorum, Özellikle akvaryumu yere kuracağım için pilli lazım. Fiyatlar epey uygun görünüyor, kargo ücreti dışında.

Nick Burns, hocam siz hangi pilli dip süpürgesini kullanıyordunuz?

Bu hagosunki dışarı atmıyor su içindeki hazneye dolduruyor. Bunun kötü tarafı dışkı o hazneye geldiğinde dağılıp akvaryuma saçılması. Bir de alırken kontrol etmelerini pil haznesinin paslanıp paslanmadığını kontrol etmelerini söyle. Bazen durduğu yerde oksitlenebiliyor.

Cvp: RE: Hepsiburada Sepette Ekstra %20 İndirim

cem' Alıntı:
Bu hagosunki dışarı atmıyor su içindeki hazneye dolduruyor. Bunun kötü tarafı dışkı o hazneye geldiğinde dağılıp akvaryuma saçılması. Bir de alırken kontrol etmelerini pil haznesinin paslanıp paslanmadığını kontrol etmelerini söyle. Bazen durduğu yerde oksitlenebiliyor.

Cem hoca siz kullandınız mı haqos'u? yorumlarda sifon olarak kullanılabiliyor yazmışlar su değişimi için, hortum varmış içinde doğru mu?

*

o siyah hortum su değişimi için mi?

Birde hocam, 2 adet eheim 2010 alsak dış filtreye gerek kalır mı? uğraşmak istemiyorum onunla bir ton aparatı hortumu vs. var bunun haznesini söküp süngeri yıkayıp geri takıyorsun pratik, hazır %20 indirim varken 2 tane alayım diyorum iş görürse ne düşünüyorsunuz?

Dış filtreyle uğraşmak istemiyorum...

Cvp: Hepsiburada Sepette Ekstra %20 İndirim

haqos çöp, bende ki 3. kullanımda bozuldu, evet o siyah boru su değişimi için kullanılıyor, bunun pislikleri toplayan keseside bir halta yaramıyor cem bey in dediği gibi dağılıp suya daha küçük parçalar olarak geri dönüyor, alıcaksan dolphin yada marina al, bende ki marina çok da memnunum tek sıkıntısı borusu  kısa ama sana dert olmaz o ( 48 cm su var bende ) kaliteli ( alkalin ) c tipi pil de al hazır hb dan alıcaksın, ilerde kalem pili c tipine dönüştüren parat alırsın rahat edersin, istersen 5 tane iç filtre koy yine dış filtreye ihtiyacın olur ikisi farklı filtrasyon yapar iç filtre mekanik, dış filtre biyolojik ve kimyasal

Teşekkürler hocam valla alıyordum 2x eheim 2010 1x haqos.

Hocam yerde bulunan akvaryumda illa elektrikli sifon mu gerek? bu pompasız aşağı yukarı sallayınca çalışanlar iş görür mü? şunlardan https://youtu.be/dMeiar0WoZ0?t=108

Birde uygun fiyatlı, fiyat-performans ürünü bir dış filtre önerirmisiniz? hazneli olanlardan. Sunsun 603b var bende çöp o

o aşağı yukarı sallananları kullanmadım ama işe yarıyacağı görüşünde değilim ( yerde olan bir akvaryum için ) pompalı sifonlar en basiti o bile çalışmazken bunlara hiç ihtimal vermedim açıkcası, pompalı sifonda 3-5 kez pompalayıp su gelmeye başlayınca pompayı kovaya koyman gerekir ama yükseklik olmadığından dolayı bu olmuyor ve pompalamaya devam ediyorsun, eheim ecco pro 200 alabilirsin sanıyorum gittigidiyorda 300 liraya var bütçem yetmez ona dersen dolphin in filtrelerinden genel olarak memnun kişiler onların sana uygun debili olanlarına bir bak derim, haqos u iade et bence çöpe atacaksın onuda dolphin al ömürlükte de kullanırsın kafan rahat olur

Teşekkürler hocam, yanlış anlaşılmışım, mesajınızdan önce az kalsın alıyordum demek istedim henüz almadım birşey. Araştırmalara devam edeyim o zaman.

603 b çöp olmaz onuda dış filtreye ön filtre yaparsın paşalar gibi  :D bende jebo 225 var öyle jbl e ön filtrelik yapıyor

nick burns' Alıntı:
603 b çöp olmaz onuda dış filtreye ön filtre yaparsın paşalar gibi  :D bende jebo 225 var öyle jbl e ön filtrelik yapıyor

Hortumlar ve süngerler alg ile kaplanmıştı sümüksü iğrenç şeyler vardı süngerlerin iç kısmına kadar girmiş hepsini çöpe attım. Bomboş şuan attım bir köşeye.

Hocam akvaryumunuzun fotolarını varsa paylaşırmısınız? sistemi vs. nasıl kurdunuz neler var merak ediyorum.

Sallamalar tırt akvaryumun yukarıda olması dışında diğer ucunda ağırlık yapacak birşey olmadığı için diğer elinle kovaya ortalamaya çalışıyorsun. Hortumda kısa. Hortumamı kiri çekmeye mi bakayım derken suyu veriyorsun dışarıya. Aldım iki dakika kullanıp attım kenara ederi 50 tl'ye geldi bir işe yaramadı.

İstersen 10 iç filtre koy bir adam gibi dış filtre etmez. Dış filtre sıkıntı gibi gözükebilir ama birkaç ayda bir açacaksın.

Akvaryumun ölçüleri nedir ? Bütçe ne öngörüyorsun. Bunun filtre malzemeleri de olacak.

hortumlarda ki yosun vs gibi kirler kolay; ya bunlar için harbi gibi olan fırçalar var onlardan alıcaksın öle temizleyeceksin yada hortumun çapından az büyük süngeri hortuma tıkıp tazyikli suyu verip temizleteceksin, daha tam kurulu bir sistemim yok  :D sürekli olarak geliştirme devam ediyor açıkcası :D , temelde iç filtre, dış filtre, ısıtıcı, 30kg kadar silis kum, 1 büyük mango, akvaryum üstü kuru alan, uvb lambası ve ıstıcı lamba, ipek bitki vs

Jbl'nin hortum temizleme fırçası var. Ama tetra gibi geniş hortumlarda iyi. Eheim gibi dar hortumlarda olmuyor.

Yine aynı indirimi yapmışlar, değişik ürünlerde eklemişler şuan kontrol ediyorum şu ürün gözüme çarptı;

http://www.hepsiburada.com/eheim-diffuser-12-16-p-PTANA1054004651
mailto:/assets/PetShop/500/PetShop_4345136.jpg

Tetra 600 ex Plus dış filtre çıkışına uyar mı?

12-16 mm çaplı borulara uyar. Diffüzöre ihtiyaç var mı daha doğrusu tazyik gerekiyor mu ?

Hava kabarcığı versin diye almak istedim hocam, eheim 2008 çok zayıf veriyor kabarcığı.

Bu suyu bayağı ileri atabilir. Ayarı iyi yapmak lazım. Diğer taraftan debinin kirliliğe bağlı düşüşünü farketmen zor olabilir. Yine de fiyatı fazla değil. Delikli borular 1200 ex'te 16 mm.

Ben iç filtreyi çıkardım. Borunun delikli kısmını yukarı cama hafif çarpraz konumlandırdım o deliklere su çarptığında kabarcık veriyor. Ön ucu da yukarı doğru hafifçe kaldırdım. Su indiği noktada yine kabarcık veriyor. Bu şekilde bir dene memnun olmazsan alırsın.

Azman Bey, indirim bulteni gibisiniz =) Haber kuşu =) Bu arada,kullandigim mobil surumde isimleri goremiyorum, kusura bakmayin

Her akşam fırsatları yeniliyorlar, kontrol ediyorum :D  tekrar bir %40 yakalasak süper olacak... haber verecem inşallah.

Ama onceki kuponlarimizi onlarla kullanabilir miyiz acaba?Gerci daha yuklenmediler.

Allah razi olsun, ne diyim =)

Ama bu sefer ilk siz alin da, sonra haber verin.

Yoksa yine size kalmaz bizden =))

Geri