Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Herkes kuralları okumalı ve uymalı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AEK

Bordo Bereli
O kadar çok mesaj düzeltiyoruzki bunlarla uğraşmaktan gerçekten arada ilgilenilmesi gerekenlerle ilgilenemiyoruz. Konular doğru kategoride açılmalı. Yazı üslüpları toplum içinde olması gerektiği gibi olmalı. Terimsel kısaltma haricinde kelimeler kısaltılmamalı. Eski gündem dışı konulara mesaj yazılmamalı. Olay gündemini kaybetmiş ve üye aktif değilse bu sadece mesaj kirliliği yapar. Mesaj ve konu kirliliğide daha önemli konuların atlanmasına yada gözden kaçmasına sebep olur. Mesaj yazdıktan sonra beklenmeli. Konu açmakta yorum yazmakta herkesin kendi tercihi. Ama aynı konu tekrar tekrar açılmamalı. Varsa önceki konudan devam edilmeli. Son konularda gözükmüyor diye aynı konudan açıp kirlilik yapılmamalı. Kimse kimseye yada herhangi bir konuya cevap vermek zorunda değil. Herkes yada yönetim her konuda bilgi sahibi olmak zorunda da değil. Düzene uymayanlar kalıcı yada süreli uyarı ve uzaklaştırma alacaktır.

Ayrıca yönetim olarak bir çizgimiz var. Net olan birşey varki bu forum önce hayvan canına önem verir. Biz imkan olmadan hayvanın riske atılması taraftarı değiliz ve şiddetle karşısındayız. Canlı yeme dahi karşıyız. İmkanınız var ben ne yapayım demeyin. Bu sadece maddi imkan değil. Benimde çok yanımda olsun bakayım dediğim, istediğim hayvan türleri var ama imkanım yok. Ben yeni aldığım hayvanı kontrole götürecek ek olarak parazit tedavisi yaptıracak imkanada sahip olabilirim ama şu varki hayvana zaruri ihtiyaçları sağlamak en zorunlusu. Bu forumda ölüm fanusunda besleme fikri doğrudan tüm kaplumbağa severlerin tepkisini çeker. Adı üstünde ölüm fanusu. Yaşarsa sistemi geliştiririm cümlesini de çok duyduk ve tabiki fanus isminin gereğini her zaman yaptı. Biz hayvanların maddi durumlar sebebi ile yada başka sebepler ile riske atılmasına karşıyız. Biz çok zaman araştırma yapılmadan fanus ile gelip bilgi edinenlere durumu anlattık. Sağ olsun çoğu minik canların ihtiyacını anladı. Bilgiye sonradan ulaştılar ve ulaşınca gereğini yaptılar. Hep hayvan bulmadan önce hayvanın ihtiyaçlarını öğrenmeye çalışanları tebrik ettik. Aile izin vermeyebilir. Evdeki başka fertler izin vermeyebilir. En doğal hakları. Onlar izin vermiyor yada imkan yok diye bir hayvan ölüm kabına konulamaz. Hayvanın hayat hakkı kimsenin insiyatifinde olmamalı. Benimde ailem kedi sevmezdi ve olmadı. Bu sebeple önce evdeki diğer fertler ve imkanlar kontrol edilmeli.

Forumda saygı sınırı aşılmayacak. Hepimiz eleştriye açık olmalıyız. Bizim ilk istediğimiz herkesin hayvanı sağlıklı yaşasın ikinci istediğimiz forumda huzur olsun.

Burası kimsenin tekelinde de değil. Bende diğer arkadaşlarda gelip geçiciyiz. Ben zaman ayırdığım sürece buranın huzurlu ve insanların ziyaret ettiğinde yardım alabildiği ve güzelce vakit geçirebildiği bir ortam olması için çaba sarfediyorum. Yönetim olarak amacımız bu.

Biz çalışan yada okuyan bireyleriz ve sizler için hem yorumlarımızla yardımcı olmaya çalışıyoruz hemde forum düzenini sağlamaya çalışıyoruz. Son zamanlarda forum düzenini bozucu hareketlerin arttığını görüyorum. Lütfen kimse kimseyi üzmeden ve herkes kendisi yada gündemdeki konularla düzgün bir dilde devam etsin.

Ayrıca herkes kuralları okumalı.
Genel bir mesaj olduğu için konu kilit.

Cvp: Herkes kuralları okumalı ve uymalı

Yazı güncellenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri