Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Herkese elveda

MissSevda

SKF Delisi
Arkadaslar,

Leyla için ne kadarda ugrassam evde beni anlayan olmadigi için onuda bosuna aramizda tutmak istemiyorum. Kalbim buruk onu gerçekten bakabilecek birine, ve anlayan kisilere vermeyi düsünüyorum. Bu benim için ne kadar zor olsada yapmak zorundayim onu hayati boyunca 40 cmlik akvaryumda tutamam hergün söz veripte, ardindan ama nasil yapacam diye düsünemem. Çok mucadele ettim çok agladim, her seferinde bana kocaman gözleriyle bakip beni yari yoldami birakacaksin dedigini duyar gibiydim. Sanki anliyordu onun için üzüldügümü, ama artik o olmicak :( siteyede gelmeyi düsünmüyorum artik. Onu çok özlicem ama baska çarem yok. Nerede olursa olsun hep kalbimin bir kösesinde olacak :(

Sizlerde hakkinizi helal edin, kaplumbaganiza çok iyi bakin.

Hosçakalin...

Kaplumbaganızı baskasına verme düşüncesi beni üzdü..Bakamıyacak olsanız bile bu siteye sizi bağlayan sadece kaplumbaganızmıydı :(
Baskasına vermemenizi tavsiye ederm siteyede olumlu katkılarınızın devam etmesini isterm:)

öncelikle adınıza çok üzüldüm gerçekten zor bir durum o kadar sevdiğiniz bir canlıdan ayrılabilmek.. ama en azından çok iyi şartlarda olduğunu bilmek ve bu zamana kadar ona çok iyi bakmış olmanız teselli edebilir. kararınız kesin mi leylanızdan ayrılma konusundaki.. sitedeki paylaşımlarınız için de çok teşekkür ederim tüm üyelerimiz adına. yine de her zaman siteye bekleriz sizi kaplumbağanız olmasa da paylaşımlarınızı bekleriz. bir hakkımız varsa helal olsun tabi ki ama yine de sitede kalmanızı isterim şahsen.

Çok üzücü bir durum,umarım bir çıkar yol bulabilirsiniz.Arada merhaba demek için sitemize bekleriz.Her şey gönlünüzce olsun.

Yha ben çok mucadele ettim annemlere benim için ne kadar önemli oldugunu anlatmaya çalistim suan bile gözlerim doluyor. Ileride Leylamin bir baskasinin bebegi olacagi düsüncesi beni çok üzüyor. Simdi bir metrelik akvaryum alacak olsam ileride yine küçük gelecek ya bilmiyorum bugün hep kuru alanda vakit geçirdi ben ne zaman onun için üzülsem hep kuru alana çikiyor veya çok durgun oluyor. Elime alip onunla veda etmeye çalistigimda hep bana bakiyor sessizce kaçmaya çalismiyor, beni birakma der gibi bakiyor ALLAHIm çok zor birsey. Keske arastirma yaptiktan sonra alsaydim, en azinda küçük kalan bir tür alirdim. Suan asiri duygusalim siteye girdigimde ve kaplumbagasini çok seven üyeleri görünce kendimi kötü hissediyorum Leylami zaten yari yolda birakmak zorundayim birde kaplumbagasiyla bir ömür beraber olanlari görünce kahrimdan ölürüm galiba. Biraz daha sabret biraz daha derken sabrimiz kalmadi. Kim bu melekten vazgeçebilir :(mailto:/albums/kk274/MissSevda/04042009618.jpg Kimseye zarari yoktu, kendi halinde benimle konusmayi öpücük atmayi seviyordu :(

MissSevda' Alıntı:
Yha ben çok mucadele ettim annemlere benim için ne kadar önemli oldugunu anlatmaya çalistim suan bile gözlerim doluyor. Ileride Leylamin bir baskasinin bebegi olacagi düsüncesi beni çok üzüyor. Simdi bir metrelik akvaryum alacak olsam ileride yine küçük gelecek ya bilmiyorum bugün hep kuru alanda vakit geçirdi ben ne zaman onun için üzülsem hep kuru alana çikiyor veya çok durgun oluyor. Elime alip onunla veda etmeye çalistigimda hep bana bakiyor sessizce kaçmaya çalismiyor, beni birakma der gibi bakiyor ALLAHIm çok zor birsey. Keske arastirma yaptiktan sonra alsaydim, en azinda küçük kalan bir tür alirdim. Suan asiri duygusalim siteye girdigimde ve kaplumbagasini çok seven üyeleri görünce kendimi kötü hissediyorum Leylami zaten yari yolda birakmak zorundayim birde kaplumbagasiyla bir ömür beraber olanlari görünce kahrimdan ölürüm galiba. Biraz daha sabret biraz daha derken sabrimiz kalmadi. Kim bu melekten vazgeçebilir :(mailto:/albums/kk274/MissSevda/04042009618.jpg Kimseye zarari yoktu, kendi halinde benimle konusmayi öpücük atmayi seviyordu :(
"Eğer gerçekten istiyorsan o bir hayal değildir" der bir atasözü.

Yapmayın nolursunuz...Leyla'yı ne kadar çok sevdiğinizi hepimizi biliyoruz hatta şu ana kadar Leyla'yı görmeme ramen ben bile içtenlikle seviyorum onu.
Kimsenin ona sizin kadar sevgi verebileceğini zannetmiyorum.Kaplumbağa almadım ticarete katkı sağlamak istemediğim için ama genel olarak konuşmak istiyorum ; hayvanların duyguları vardır ve zannediyorum ki o sizin yanınızda çok huzurlu.Başka birinin yanında huzurlu olacağını zannetmiyorum, belki paludaryumun en iyisini sağlarlar ama ona yeterince sevgi vermezler.
Ben sizin ona bakabileceğinize inanıyorum.Leyla için para ayırdığınızı söyliyordunuz biraz daha birikim yapıp bir kaç yıl sonra çok daha iyi bir paludaryum alırsınız eminim zamanla ailenizde sevmiştir onu.Onlar vermenize nasıl bakıyorlar ?
En doğrusunu siz bilirsiniz tabiki de ama vermenize gerçekten çok üzülürüm :(

Çok üzüleceksiniz lütfen leylayı vermeyin. Sevmek savaşmayı da gerektiriyor lütfen sevda bu kadar kişi böyle söylüyorsa mutlaka dinlemelisiniz. Onu vermeyin,inanın sonra bu durumdan çok daha fazla üzüleceksiniz,siz de o da..

selinn' Alıntı:
Sen şu kedi maması tartışmalarını başlatan kızsın değil mi? Hahaha her yerde, forumlarda esiyordun kaplumbağa profösörü gibi, noldu şimdi vaz mı geçtin oyun oynamaktan! Oyuncağından sıkıldın tabi! Zora gelince kaççç :) Sonrada ağlamışmış burda sömürrr

Ben işte böyle karakterli olanları anlamıyorum, madem bir iş yaptın tam yapacaksın.

Nasil böyle konusabiliyorsunuz, ben zor oldugu içinmi kaçiyorum. Siz oyuncak gözüyle bakiyor olabilirsiniz ama benim için o bir canli, evladim gibi sevdigim bir canli. Bence yazdiklarimi tekrar okuyun. Ayrica arkadaslar ben düsündüm düsündüm ve bir karara vardim benim 3 çekmeceli uzun bir dolabim var onun en son çekmecesini kardesime verirsem ve kardesimin minik dolabini erkek kardesimin odasina koyarsak Leylaya 120cmlik yer açiliyor. Bugün kucagima aldim sarildim ve hiç kaçmaya çalismadi, o an tekrar anladimki ondan ayrilamam. Aksam bu konuyu kardesimlede konusacagim eger isterse alt çekmecem onun istemezsede baska bir çare bulmak zorundayim ama vermek istemiyorum Leylami :(

uyarımı dikkate almadığınız sürece aynı uslüpla yazdığınız mesajları silmek zorunda kalacağım Selin Hanım. tartışma konusundaki uyarımı yineliyorum

selinn' Alıntı:
Sen şu kedi maması tartışmalarını başlatan kızsın değil mi? Hahaha her yerde, forumlarda esiyordun kaplumbağa profösörü gibi, noldu şimdi vaz mı geçtin oyun oynamaktan! Oyuncağından sıkıldın tabi! Zora gelince kaççç :) Sonrada ağlamışmış burda sömürrr

Ben işte böyle karakterli olanları anlamıyorum, madem bir iş yaptın tam yapacaksın.

Nedir bu ya, negatifliğinizi her yere bulaştırmaya çalışıyorsunuz.

katılıyorum arkadaşlar. lütfen daha dikkat edelim bu konuya ve güzel, saygılı, edepli bir uslup kullanalım. konuya dönersek iyi olcak bu arada.

evet umarım yer sorununu çözer ve ayrılmak zorunda kalmazsınız Leylanızdan Sevda Hanım. iyi haberlerinizi bekliyoruz.

Sakin lütfen.
Leylayı vermemek için daha fazla çabalamanıza çok sevindimm :)

Umarım Leyda'dan ayrılmak zorunda kalmazsınız çünkü nasıl ki ben bu forumda kapluşuna aşık üye olarak geçiyorsam( Onu gerçekten öpmek gibi yanlışlarım falan olsa da..) siz de en az benim kadar aşıksınız ona... Benim gibi gerçekten öpücük atmasanız da camdan öpücük atmak da süper bir şey, çok heyecanlı oluyor.... Sizin onu çok sevdiğinizi biliyorum.... Ondan ayrılmanızı istemiyorum... O şirin kızı ben de çok sevmiştim... Evdekileri acilen akndırmanız lazım... Çünkü o gerçekten de yeni alacak kişi akvaryumunu büyük yapsa da onu sizin kadar sevmediği sürece sizinle olduğundan daha mutlu olamayacaktır, belki depresyona girecektir... Yabancı birinin evinde yabancı bir ortam değişik gelecek ona... İnanın ben sizin kendi boğazınızdan, zevklerinizden vazgeçip ona harcayabilecek fedakarlıkta biri olduğunuzu biliyorum( Kendim de okulda yemek yememek uğruna da olsa annemler onu vermesin diye azıcık harçlığımı onun için harcıyorum...) Ve gelecekte büyük akvaryum alabileceğinize de... Hayaller de kurmak gerek bazen... Büyük akvaryum dev gibi falan diye... Ve bırakmayın Leyla'yı derim, çünkü yeni alanın oan nasıl bakacağını bilebilecek misiniz? Lyle'ya siz gözbebeğiniz gibi bakıyordunuz, azıcık bir yerini inciteceğim diye ödünüz kopuyordu, ya yeni sahibi de öyule olacak mı, Leyla onu sevece ve mutlu olacak mı? Derhal evdekiler kandırılmalı!!! Umarım ayrılmazsınız ondan, ömrünüz boyunca( Onun ömrünün uzun olduğunu düşünürsek) onunla yaşayabilirsiniz umarım

Kararınıza çok sevindim. Ama bir daha zorlukla karşılaştığınızda leylayı vermek gibi çözüm yolunuz olmasın:) Biz de sevdik Leyla'yı çünkü. Cahide de çok seviyor kapluşunu:) Buradan ona da selam:)

2 gun once tamamen karar verdim leylayi vermiyorum annemler ne derse desin ona akvaryum yapicam. Leyla hanfendilerde cok sevindi bu kararima tekrar eskisi gibi hareketli. Hatta eskiden dahada hareketli, dun yemleme gunuydu sabah 7 bucukta ayaklarini suya vurarak pat pat diye ses yapiyordu dayanamadım kalktim nedir senin sorunun dostum dedim baktimki kuru alanin üzerindeki atleti suya indirmis aaa ne yaptin dedim. Gittim yemini hazirladim. Okadar israrciydi ki nerdeyse akvaryumdan firlayacak bana yem ver diye neyse yemini falan verdim rahatladi. Bugunde saat 7de lambayi yakmayi ugrasiyor akillim lambayi isirip duruyor bakti lamba acilmiyor bu sefer yine ben uyaniyim diye pat pat ses yapiyor kalktim isigi yaktim, az rahatladi bu seferde beni oynatiyor zilli. Pat pat ses cikiyor kalkip bakiyorum, melek gibi uslu uslu bana bakiyor yatiyorum yine ayni. Kizim isinmi yok git guneslen dedim oyle birakti. Ay nasil sinir oldum kucucuk boyuyla beni oynatiyor :D iyiki ilani vermedim.

İyiki ilanı vermemişsiniz..Bu kararınıza çok sevindim hem sizin hem kaplumbaganız için çok güzel bir haber bu.Kaplumbaganızında yapmış olduğu davranısları mutluluğuna bağlayabiliriz:) Umarım bir daha böyle bir karar almak zorunda kalmazsınız:)

Sabahin 6 bucugunda cok kotu birsey oldu :( leyla yine herzamanki gibi pat pat ses cikariyordu sonra birden tak diye ses geldi firladim yari uyur halde birsey oldu diye baktim akvaryuma atlet yine suya inmis leylaya baktim akvaryumda yok acaip panikledim, sonra lambanin yanina baktim akvaryumun disinda sirt ustu duruyor suclu ya normal donmek icin ugrasmiyor bile, aldim hemen ne yaptin leyla ne oluyor sana dedim suclu suclu bana bakiyor yapma birdaha dedim akvaryuma koydum atleti birdaha suya dusurmeyecek kadar SIKISTirdim. Ama cok korkmustum ya artik lambayi benim yakmami beklemiyor hanfendi kendi yakmaya calisiyor yaramaz.

Geri