Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hiç hareket yok, Öldü mü

damla

Bronz 5 Üye
Lutfen acil yorum yazin agzi acik gozleri kapali gozunu elimle actim bakiyo hic hareket etmiyo nolur yardim azi acij ve icine girmis evinin.

Lutfen acil ne yapmar gerekiyor

Cvp: acil oldu mu ???

C)Yeni Konu Kuralları
C1.Konu açarken ‘’Acil’’,’’Yardım’’ gibi konu açılmamalıdır.
damla konu açmadan önce kurallara bakarsan daha iyi olur forum düzeni açısından ayrıca kaplumbağanın rahatsızlığıyla ilgili daha açık ve net bilgiler paylaşırsan emin ol arkadaşlar yardımcı olacaklardır

TAMAM
bole duruyo napicam oldumu ??ondan once derin bi kapa yuzmesi icin ikisiyle koymustum digeri duruyor yarim saat yuzdukten sonra cikarttim ve kndi kabina koydum bu sekilde degildi sanirim sonra bir baktim olmus

Ekli dosyalar

• 2014-03-17 18.35.33.jpg
    2014-03-17 18.35.33.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 66

O hayvan yaşamaz. ısıtıcı filtre akvaryum uv lamba hiçbirisi yoksa tabi ölür

RE: acil oldu mu ???

Elinize aldığınızda bacakları kafası sarkıyor mu aşşağıya?

damla kaplumbağanı nerde besliyosun akvaryum ise boyutu nedir ayrıca ekipman olarak ısıtıcı filtre kuru alan ısıtıcın mevcut mu su ve kuru alan ısısı sabitmi kontrol edebiliyor musun ?

Hicbir seyi mevcut degil defalarca kere herkes soyledi fakat kendisi kabullenemedi sonuc bu olur iste
Tebrikler!!

Buyuk bir legende su 28 taslarin isisi 32-31 bazen

Hayir hepsini bugun aldik

Yerine mi alisamadi ?

Akvaryum haric hepsine sahibim suanlik

Hayir ogustos sarkmiyo icine cekik cekiyorum tekrar icine giriyo

Hayvan katılaşmış ve sinir tepkisi hiç yok, yani ölmüş.
Hayvan huzura kavuşmuş diyebiliriz.

O zaman ölmemiş olabilir içeri çekiyorsa ama durum hiç iyi değil alışmadığı için ölmez hayvan öyle şey mi olur... Ağızdan d vitamini damlatın kuru alana bırakın yarında veterinere gitmesi şart

Tum malzemeleri almistim daha iyi olmasi gerekmiyomuydu akvaryumuda haftaya geliyordu

Yaşarcan kasları sertleşince öyle oluyor. Lastik gibi uzuvlar çürüme başlayana kadar sağa sola çekince eski halini alır.

Damla seni ikna edene kadar hayvan dayanamadı. Şartların ve ekipmanların hayati derecede önemli olduğunu, ölüm fanusunun adını hak ettiğini hep söyledik. En üzüldüğüm şekilde bunu görerek öğrendin. Yazık oldu hayvana.
Hayvanı gömmeyi unutma yakında kötü kokmaya başlayacak.

Cvp: Hiç hareket yok, Öldü mü

damla en başta alman gereken hayati önem taşıyan ekipmanları en sona bırakmışsın ki seni herkes bu konuda uyarmış ve bir can senin yüzünden hayatını kaybetti umarım bundan sonra daha bilinçli davranırsın

Bana geleli 1 hafta olmadi o kadarda uzun kalmadilar aslinda

Damla sana onerim bir daha kaplumbaga yada baska bir hayvan almaman bir sure
Basin sagolsun :(

başın sağolsun. Bi daha ekipmanlarını tamamlamadan kaplumbağa alma sakın. çevrendeki arkadaşlarınıda uyar aynı hatayı yapmasınlar. Çoğu insan bilinçsizce bi anlık hevesle alıyor bunları ama herkes çevresindekine söylese, anlatsa bu durumlar yaşanmaz.

Geri