Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hıçkırıyor sanki

filozof

Altın 2 Üye
Kaplumbağlarım bazen ağızlarını çok az açıp kapatıyor hıçkırıyormuş gibi bir sorun varmı acaba önceden ısıtıcıları yoktu enfeksiyon mu oldular:(

benim kapluş iri bir yem yuttuğu zaman hıçkırıoyor gibi oluo benim kabluşta bir sorun yok sizinkindede bir enfeksiyon olcağını pek zannetmiyorum

saolun uzun zamandır oluyorda endişeleniyorum ama yem yemesede tekrarlıyor yinede saolun

Hıçırmasından başka farkettiğiniz bir durum var mı? Alt kabukta pembeleşme, hareketsizlik, iştahsızlık, kuru alanda çok uzun kalma vs...

hayır maşşallah çok hareketli bu aralar yeni paluta...(unuttum devamını) nı çok sevdi bi tek o var işte çokda iştahlı parmağımı uzattığım anda bi yem için kendini parçalıyor :D

korkacak birşey olduğunu sanmıyorum. ara sıra aynı şeyi bende gözlemliyorum kendi kaplumbagalarımda=)

Bazen benim kapluşumdanda vik diye bi sese gelio, ama hala tam emin olamadım :) Ama bildiğim kadarıyla, ağzını sürekli açması ve köpük çıkarması tehlikeli

Saygılar

Geri