Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

huysuz hasta :(

turtle..

Altın 4 Üye
herkese iyi günler..sabah baktığımda huysuz yan yan yüzüyordu,alt kabuğunda da hafif pembelikler oluşmuş :( forumda arama yaptım sanırım akciğer enfeksiyonu olmus :'( hemen gidip monodoks ve ikinci bir ısıtıcı aldım..iştahı yerinde dibe çökme falan yok ama yinede tedaviye başlamalı mıyım ??

Cvp: huysuz hasta :(

Kabuk pembeleşmesi olan her kaplumbağa hasta değildir.
Yan yüzme derken sürekli bir durum mu yoksa sizi görünce falan verdiği bir tepki mi?

hayır bugün başladı normalde hiç yan yüzdüğünü görmedim :( sağ tarafı düşük yüzüyor düzelmedi..

Siz tedbir olarak akvaryumunuzun üstünü bir havlu ile örtün.
Vitaminli yem verin.
Eğer durumunda ilerleme olursa tedaviye başlayın bence.
Daha tam hasta olduğuna kanıt yok.

Çok geç kalmaktan korkuyorumm :( dediğiniz gibi yapayım inşaallah iyileşir,teşekkür ederim..

Kabuk altındaki pembeleşme her zaman akciğer enfeksiyonu belirtisi olmayabilir.Genellikle büyüyen kaplumbağalarda oluyor; fakat yan yüzme akciğer enfeksiyonu olma riskini artırıyor.Birkaç gün daha bekleyin.Belirtiler kötüleşirse tedaviye başlayın.Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim,devamlı izlemedeyim inşaallah düzelir..

İnşallah bir şey yoktur :( Çok zor çok :/

akvaryum ısısını artırdım,üzerlerine polar örttüp sauna gibi oldu camlar Buharlandı :) şuan çok iyi deli gibi ordan oraya yüzüyor yan yüzmeside geçti çok şükür :) hala takipteyim ama..

Geri