Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İç filitre

aycajd

Gümüş 3 Üye
Merhabalar
pazar akşamı filitremin bozulduğunu fark etmiştim zaten değiştirecektim buda bana güzel bir sebep oldu şelale filitre alacaktım babama filitre bozuldu yenisini alırmısın şelale filitre olsun dedim ama o gitmiş sıradan bi iç filitre almış :'( filitre bu http://www.petburada.com/?urun-17428-Dolphin-KF350-ic-Filtre-350-L-H.html aslında hoşuma gitti ama şelale değil sonuçta neyse benim bir sorum var bu sitede su çıkışı ayarlanabilir yazıyor ama ben bi türlü nasıl ayarlayacağımı anlayamadım baya güçlü kapluşlar önüne gelince direk geriye doğru itiliyorlar :D Filitrenin ayarını nasıl yaparım ve benim akvaryumum küçük ona uygun bir filitre mi ?

Cvp: İç filitre

Babanız H serisi şelale filtre yerine sanıyorum aynı markanın iç filtresini almış. Bazen satıcılar da bilinçsiz oluyor. İç filtrenin şelale aparatı var diye şelale filtre diyorlar. Oysa bu yanlış.

Filtrenin debisi çok değil. Yani küçük boyda bir akvaryum için uygun. Su çıkışının nasıl ayarlandığını bilmiyorum ama su çıkışının yönünü cama ya da tabana doğru verirseniz akış kaplumbağalarınızı fazla etkilemez.

teşekkürler bakalım nasıl olucak diğeri gibi ömrü 2 ay mı olacak yoksa dayanacak mı çok kızdım babama bide satıcı ona 22 tl ye satmış hıç sevmediğim bi pet shoptan almış bundan sonra işimi kendim yaparım artık

Keşke hiç kullanmadan gidip değiştirmeyi deneseydiniz. :)

Evet neden kullandınızki sonuçta geri verip şelale filtre alabilirdiniz.

Kullanmış olsanız bile değiştirebilirsiniz
:)

Şimdi kim gidip uğraşıcak ki onunla hem değiştireceklerini sanmıyorum ne fiş var nede başka birşey

Geri