Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

iç filtre hakkında

Cvp: iç filtre hakkında

Vatozları bence kaplumbağalarınızdan ayırın yeme ihtimali var.

normal iç filtre mi daha iyi temziler yoksa şelale filtre mi daha iyi temziler akvaryumum 77 litre

Şelale filtre daha iyi temizler çünkü aşağıdan çekip kendi haznesinde pislikleri toplar ve temiz suyu şelale olarak akıtır.İç filtre ise suyu kendine doğru çeker pislikleri süngerinde toplar ama sünger suyun içinde olduğu için tam anlamıyla toplayamaz.

peki şelale filtre alırsam suyun kirlenmesi geciktirir mi mi haftada bi suyu değiştiriyorum 2 hafata bir değiştirebilir miyim şelale filtrede

birde 77 litrelik akvaryum için hangi şelale filtreyi önerirsiniz

80-100 litre için güçlü bir şelale filtre gerekir. Bunların fiyatları da 50-60 TL civarında. Üstüne bir miktar daha para koyup dış filtre almanızı önerebilirim.

Bence gerek yok atman HF-600 alırsanız rahatlıkla yetecektir benim akvaryumum 64 litre ben aynı modelin 400 ünü kullanıyorum rahat yetiyor zaten akvaryumunuzun tamamen 77litresini kullanmıyorsunuz ağzına kadar doldurmanız ve içinde hiçbirşey olmaması gerekli yani düz hesapla siz 65-70 litresini anca kullanıyorsunuzdurki dış filtre pek gerekmez eğer maddi durumunuz iyiyse tabiki dış filtre alın ama şelale filtrede akvaryumu temiz tutar.suyu tamamen değiştirmenizi önermiyoruz haftada suyun %10 unu alıp yeni su koyarsanız temiz olur akvaryum çok pislendiğinde ise%80 suyu alıp temiz su koyun.

Dış filtrelerin güzel yanı 2 ay dip çekimi dışında müdahaleniz olmuyor. En büyük avantajı bu.

Evet maddi durumunuz varsa tabiki dış filtre alın ama o boyuttaki bir akvaryum için şelale filtre çok iyi iş görür.

Şelale filtre vazgeçilmezim zaten. Dış filtre aldığımda da beraber kullanmayı düşünüyorum devir daim açısından :)

KillerPrince' Alıntı:
Bence gerek yok atman HF-600 alırsanız rahatlıkla yetecektir benim akvaryumum 64 litre ben aynı modelin 400 ünü kullanıyorum rahat yetiyor zaten akvaryumunuzun tamamen 77litresini kullanmıyorsunuz ağzına kadar doldurmanız ve içinde hiçbirşey olmaması gerekli yani düz hesapla siz 65-70 litresini anca kullanıyorsunuzdurki dış filtre pek gerekmez eğer maddi durumunuz iyiyse tabiki dış filtre alın ama şelale filtrede akvaryumu temiz tutar.suyu tamamen değiştirmenizi önermiyoruz haftada suyun %10 unu alıp yeni su koyarsanız temiz olur akvaryum çok pislendiğinde ise%80 suyu alıp temiz su koyun.

aynen akvaryumun tamamını kullanmıyorum zaten suyun hepsini dil yarısını boşaltıyorum her hafta bencede şelale filtre yeterli olacaktır zaten dış filtre alabilseydim onu alırdım neyse yorumlarınız için teşekkürler

yaptığım yorum görünüyo mu ben göremiyorum da

birde iyi olan şelale filtre markası söyler misiniz

Vatozlara günde 30dakika oksijen vermeniz yeterli olacaktır.Hava motoruna gerek yok.

Macci123' Alıntı:
Vatozlara günde 30dakika oksijen vermeniz yeterli olacaktır.Hava motoruna gerek yok.

teşekkürler peki oksijensiz yaşarlar mı ben bi akvaryumcuda oksijensiz yaşayan vatozlar gördümde onun için soruyorum

Geri