Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağası sahiplenmek ile ilgili

FERAH ARPALI

Yeni Üye
Herkese merhaba, 9 yaşındaki kızımız bir evcil hayvanı olmasını çok istiyor. Kedi ya da köpek sahiplenmeye cesaret edemedik, su kaplumbağasının sorumluluğunu alabileceğimizi düşünüyoruz ama.

sahiplendirmek isteyen olursa İstanbul Kadıköy ilçesinde oturuyoruz, uygun bir yerdeyse gelip alabiliriz.

Yavru ya da yetişkin kaplumbağasını sahiplendirmek isteyen olursa iletişime geçerse mutlu oluruz. Sevgi ve özenle bakabileceğimizin teminatını verebilirim.

Sevgiler

Sahiplenmeden önce kaplumbağanıza uygun bir sistemi kurmanız gerekli. küçük plastik kaplarda bakılmaz.

Foruma hoş geldiniz.

Su kaplumbağası maliyeti yüksek bir hobidir. Hayvan büyüdükçe paralel olarak akvaryumu da büyütürüz. Ekipmanlarda aynı şekilde.

Bunun harici salmonella bulaşma riski sucul ortamda yaşadığı için daha fazla.

Soğukkanlı canlı olduğu için bir kedi yada köpekle olan iletişimi beklemeyin. Belli bir boya gelip özgüvenleri artınca savunma amaçlı ısırıyorlar. Akvaryumdan çıkarmıyoruz.

Hayvan bakmaya yeni başlayanlar için hem maliyet hem de bakım anlamında hamster yada kuş alabilirsiniz. Hamsterlar ortalama 3 sene yaşar. Muhabbet kuşları iyi bakımla10-12 sene kadar. Hint bülbülünden uzak durun. İyi üreme potansiyelleri var ama çeneleri hiç durmuyor. Kanaryaya rahmet okutur.

Köpek sıkıntılı yavru alırsanız eğitim süreci var. Sağa sola çişini yapar. Düzenli olarak gezdirilmesi lazım. Kafa ütülüyor. Büyükse evde bakılmaz.

Bakım anlamında kedi en kolayı. Kenara çekilip keyif yapar fazla bir bakım istemez. Evdeki yiyecekler ile beslenebilir. Cins kedi olmazsa tabi. Cinsler uyumsuz bir kısmı kendini sevdirmez.

Yinede düşünürseniz bu konuyu inceleyin.

cem bey bende kedi beslemek istiyorum fakat alerjim var. sizce alerji zamanla geçermi yoksa ölene kadar kedi besleyemeyecek miyim?

Bununla ilgili baskılayan allerji ilaçları var diye duymuştum ama ne derece doğru bilmiyorum. Ama muhtemelen kedi bakamayacaksın.

cem bey bu arada benim ısıtıcı lambam patlasa hayvan ortalama ne kadar süre ısıtıcı lambasız kalabilir malum yaz da geliyor.

Ampul alırken birkaç yedekli alırız. Çünkü hep zamansız patlamayı severler. Onun için yedekle.

Lamba en önemli ekipman.

lamba var 5 adet aldım 42w halojen fakat daha masa lambasını almadım

Foruma hoş geldiniz.

Su kaplumbağası maliyeti yüksek bir hobidir. Hayvan büyüdükçe paralel olarak akvaryumu da büyütürüz. Ekipmanlarda aynı şekilde.

Bunun harici salmonella bulaşma riski sucul ortamda yaşadığı için daha fazla.

Soğukkanlı canlı olduğu için bir kedi yada köpekle olan iletişimi beklemeyin. Belli bir boya gelip özgüvenleri artınca savunma amaçlı ısırıyorlar. Akvaryumdan çıkarmıyoruz.

Hayvan bakmaya yeni başlayanlar için hem maliyet hem de bakım anlamında hamster yada kuş alabilirsiniz. Hamsterlar ortalama 3 sene yaşar. Muhabbet kuşları iyi bakımla10-12 sene kadar. Hint bülbülünden uzak durun. İyi üreme potansiyelleri var ama çeneleri hiç durmuyor. Kanaryaya rahmet okutur.

Köpek sıkıntılı yavru alırsanız eğitim süreci var. Sağa sola çişini yapar. Düzenli olarak gezdirilmesi lazım. Kafa ütülüyor. Büyükse evde bakılmaz.

Bakım anlamında kedi en kolayı. Kenara çekilip keyif yapar fazla bir bakım istemez. Evdeki yiyecekler ile beslenebilir. Cins kedi olmazsa tabi. Cinsler uyumsuz bir kısmı kendini sevdirmez.

Yinede düşünürseniz bu konuyu inceleyin.

"sakın hint bulbulu almayin ceneleri hic durmuyor kanaryaya rahmet okuturlar" 🤣

Geri