Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İç filtre

Tozi

Yeni Üye
Şuan da Eheim Sobo WP-808C Kose Fıltre iç filtresi kullanıyordum ancak daha 1 yıl olmadan filtrem bozuldu bi anda Şuan da yeni filtre alacağım ve akvaryumumu büyüteceğim bir kaç ay içinde o yüzden bana daha uzun ömürlü daha sağlam fitre öğrenebilir misiniz.

Foruma hoşgeldiniz.

Motor kısmını su dışında mı bıraktınız? Öyleyse motoru yanmıştır. Motoru su soğutur. 35 derece üstü yanar.

Akvaryum ölçülerini belirleyin ona göre bakalım.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Foruma hoşgeldiniz.

Motor kısmını su dışında mı bıraktınız? Öyleyse motoru yanmıştır. Motoru su soğutur. 35 derece üstü yanar.

Akvaryum ölçülerini belirleyin ona göre bakalım.

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?
Yok hayır hep su içinde kaldı düzenli temizliğini de yaptım neden böyle oldu anlamadım.

Akvaryum ölçüleri de uzunluk 110 genişlik 42 olacak duvar kısmını ölçtüm altı dolaplı yaptıracağım

Kızımın kabuk boyu da 20 cm uzunluğu 17 de genişliği

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 9
100*50*50h yada 60h ve 10 mm cam kalınlığında olsun. Mobilya yarım ton kaldıracak sağlamlıkta olsun. Sadece kum 40 kg tutar.

Ama dış filtre de alacaksınız iç filtre suda yüzen kirdir, deridir onları toplayacak.

Filtrenin çalışma sesini duyuyor musunuz? Musluğunu tamamen kapamış olabilir misiniz.

Çalışıyor ve pervane dönmüyorsa mil kırılmış yada boşa dönüyor olabilir. Yani silindir döner pervane dönmez. Yada kabloda bir sıkıntı olabilir. Arıza sebebi çok.

Büyük akvaryuma 650-800 lt/h debili bir filtre almanız lazım ama bu kullandığınız 100 litre civarı su alıyorsa 650lt/h uygun olur. Fazla sirkülasyon olmaması açısından.

Sirkülasyon şiddeti olmaz ama sobo wp 1302f olabilir. 1301f olabilir.

100*50*50h yada 60h ve 10 mm cam kalınlığında olsun. Mobilya yarım ton kaldıracak sağlamlıkta olsun. Sadece kum 40 kg tutar.

Ama dış filtre de alacaksınız iç filtre suda yüzen kirdir, deridir onları toplayacak.

Filtrenin çalışma sesini duyuyor musunuz? Musluğunu tamamen kapamış olabilir misiniz.

Çalışıyor ve pervane dönmüyorsa mil kırılmış yada boşa dönüyor olabilir. Yani silindir döner pervane dönmez. Yada kabloda bir sıkıntı olabilir. Arıza sebebi çok.

Büyük akvaryuma 650-800 lt/h debili bir filtre almanız lazım ama bu kullandığınız 100 litre civarı su alıyorsa 650lt/h uygun olur. Fazla sirkülasyon olmaması açısından.

Sirkülasyon şiddeti olmaz ama sobo wp 1302f olabilir. 1301f olabilir.
Tek tek Baktım söktüm o şekilde de denedim hiç bir şekilde çalışmıyor pervane filan dönmüyor.

Evet dış filtre yeni akvaryum için alacağım. O zamana kadar eski akvaryuma hemen iç filtre almam lazım.

Şuan kullandığım iç filtre büyük akvaryum için yeterli olmayacak anladığım kadarıyla zaten daha büyük ve uzun ömürlü istiyorum.
Sizin bahsettiğiniz görselini eklediğim filtre doğrumudur.

Ekli dosyalar

• F269E568-9340-420B-A033-9896F0A9F101.png
    F269E568-9340-420B-A033-9896F0A9F101.png
    4.2 MB · Görüntüleme: 14
Evet. Bunda motor altta olduğu için üst kısım su üstünde durabilir. Ömürlükte su içine alırsınız.

Sadece elyafta olabilir. Elyaf üstü zeolit şeklinde de olur.

Geri