Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

iki farklı tür aynı tankta (semender)

dexterx13

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bende 1 tane ateş karınlı semender var yaklaşık 35 cmlik bir tankta besliyorum. Su seviyesi hayvanın bir buçuk katı kadar dip kumu olarak silis kum kullanıyorum ve bitki olarak ta elodea , anibuas barteri , pazı , su mercimeği kullanıyorum. Yanlış bir şey yapıyor muyum hayvan sabahleyin küçük mağarasının içine giriyor ve akşam çıkıyor geziyor. Asıl sorum şu farklı tür den 2 tane daha koymak istiyorum bir sakıncası var mı. En kısa zamanda yanıt bekliyorum iyi günler.

Cvp: iki farklı tür aynı tankta (semender)

Farklı türden kastınız nedir ? Triturus vittatus (Bantlı semender) ile Kırmızı karınlı semender sorunsuz yaşar. Bunun dışındakilerle kavga ediyor hatta yiyorlar.

Semenderler gece aktiftir. Gece avlanır, gece gezintiye çıkarlar. Bu sebeple geceleri dolanması çok normal.

Yanlış yapmıyorsunuz. Tek yanlışınız silis kumda bitki beslemek :D Silis kum bitkiyi kurutur. Benim semender tankımda da silis kum vardı. Daha sonra bitki kumu alıp silis kumun altına serdim. Böylelikle bitkiler solmadı. Fakat silis kumda canlı bitki malesef canlı kalmıyor.

Cvp: iki farklı tür aynı tankta (semender)

Teşekkür ederim Ecem hanım.

Kumu en kısa zamanda değiştireceğim. Birde benim semenderim sizinkinden çok farklı yani sanıyorum sizinki de ateş karınlı olan ama benimki küçük ince ve biraz saydam sizinki gibi renkleri canlı değil acaba geldiği yer yüzünden mi böyle bilmiyorum. Bir de bantlı semender bulabileceğim bir yer biliyor musunuz İstanbul da yaşıyorum.

Geri