Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İlk Kaplumbağa Akvaryumum

cyhn84

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. henüz kaplumbağam olmasa da öncesinde güzel bir yaşama alanı kurmaya çalıştım ve huzurlarınıza sunuyorum.

Ekli dosyalar

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    199.8 KB · Görüntüleme: 281
Çok güzel görünüyor. Eline sağlık. Bu kuru alanda kullandığın ürün neden yapılma ? Akvaryum ölçüsü nedir ?

Cvp: RE: İlk Kaplumbağa Akvaryumum

cem' Alıntı:
Çok güzel görünüyor. Eline sağlık. Bu kuru alanda kullandığın ürün neden yapılma ? Akvaryum ölçüsü nedir ?

Malzeme yapısını tam bilemiyorum. Alçıya benziyor ama onun gibi ağır değil, plastiğe de benziyor ama plastik değil  :133: Türkiye'de satışı yok maalesef.Ben Almanya'dan bulup almıştım. Amazonda satışı mevcut ama Türkiye'ye gönderimi varmı hiç bilmiyorum açıkçası.

Cvp: RE: İlk Kaplumbağa Akvaryumum

cyhn84' Alıntı:
cem' Alıntı:

Malzeme yapısını tam bilemiyorum. Alçıya benziyor ama onun gibi ağır değil, plastiğe de benziyor ama plastik değil  :133: Türkiye'de satışı yok maalesef.Ben Almanya'dan bulup almıştım. Amazonda satışı mevcut ama Türkiye'ye gönderimi varmı hiç bilmiyorum açıkçası.

Akvaryum ölçüm 70X50X30 sulu alan yaklaşık 15litre, kuru alanda da 20kg dere çakılı kullandım. Üzerine bataklık yosunu serdim ve akvaryum zemininde silis kum var. 

Su oranı azmış. Bu kuru alan tek parça değilse biraz daha küçültebilirsen iyi olur. Yarıdan az olacak şekilde. Kaplumbağalar zamanlarının büyük çoğunluğunu suda geçirirler. Geniş yüzecekleri alan olmalı.

Almanya bu tür malzemeler konusunda geniş yelpazeye sahip. Hayvanlarla ilgili her türlü malzeme mevcut. Özellikle turtle dock kullanışlı bir ürün. Turtle bank’ten daha iyi. Fazla yer işgal etmiyor.

Geri